Tysiące górników z RPA odmówiło powrotu do pracy

Opublikowano: 12.11.2012 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 474

Tysiące południowoafrykańskich górników odmówiło powrotu do pracy, ponieważ nie zgodzili się oni na warunki zaproponowane przez korporację produkującą platynę.

Na początku października największy na świecie producent platyny Anglo American Platinum (Amplats) zwolnił w Afryce Południowej 12 tys. górników, którzy uczestniczyli w strajku przez prawie trzy tygodnie. Firma oświadczyła, że z jego powodu straciła 82 mln dolarów.

W ciągu ostatnich miesięcy przez RPA przeszła cała fala protestów górników, w wyniku których zostało zabitych ponad 50 osób.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Jedr02 12.11.2012 17:49

    Zamiast tracić nie produkując mogli dać połowe tych pieniędzy górnikom 🙂 Wyszłoby im po ponad 3000 dolarów na łeb, bardzo solidne pieniądze w RPA.

  2. 8pasanger 15.11.2012 01:43

    Po to się przecież strajkuje :aby pracodawca poniósł straty.Praca jest towarem i strajk to naturalny element prowadzenia negocjacji cenowych.Może przy następnych rozmowach pracodawca podniesie proponowaną cenę pracy.Przecież nakaz pracy to socjalistyczny wymysł.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.