Tymoszenko pod palmami

Opublikowano: 29.01.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2610

W czasie gdy niemal cała Europa wspiera finansowo i militarnie Ukrainę, a ukraińskie wojsko wykrwawia w błotnistych okopach pod Bachmutem, część ukraińskich elit politycznych nie stroni od chwil luksusowego relaksu.

Serwis „Ukraińska Prawda” opublikował na swojej stronie zdjęcia Julii Tymoszenko, zrobione jej z ukrycia w Dubaju. Dziennikarze ustalili, że była premier Ukrainy a obecnie deputowana Rady Najwyższej Ukrainy, była tam na początku roku. Tym samym Tymoszenko najprawdopodobniej uniknie konsekwencji swojej dezynwoltury, gdyż nie obejmie jej dekret zakazujący urzędnikom i politykom podróżowania za granicę w celach innych niż służbowe, który kilka dni temu podpisał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. „Urzędnicy nie będą już mogli wyjeżdżać za granicę na wakacje ani w żadnym innym celu pozarządowym” – powiedział Zełenski podczas swojego codziennego briefingu.

Decyzja prezydenta dotyczy wszystkich urzędników administracji centralnej, różnych innych szczebli samorządu terytorialnego, stróżów prawa, funkcjonariuszy, prokuratorów i „wszystkich tych, którzy muszą pracować dla państwa i w państwie”. Pod lupą znalazły się jednak wyjazdy na wakacje także we wcześniejszym okresie. W czwartek deputowany Mykoła Tyszczenko został wyrzucony z partii Sługa Narodu. Powodem był jego wyjazd do Bangkoku.

Ukraińska Prawda poinformowała natomiast w piątek, że Julia Tymoszenko, obecna deputowana i liderka partii Batkiwszczyna, a w przeszłości premier, początek nowego roku spędziła w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W efekcie dziennikarskiego śledztwa odkryto, że Tymoszenko spędziła czas w pięciogwiazdkowym hotelu na słynnej sztucznej wyspie Palma Dżamira.

Według „Ukraińskiej Prawdy” w Dubaju, Tymoszenko prowadziła „ostrożny tryb życia”. Nie dało się jej spotkać na otwartych plażach, a do samochodu wsiadała nie na ulicach, a korzystając z podziemnych parkingów. Ukraińska Prawda twierdzi również, że do Dubaju jeszcze przed 24 lutego zeszłego roku przeniosła się z córką Julii Tymoszenko. Mieszka tam cały czas, z krótki przerwami na wyjazdy do Europy.

Jak widać, pomoc finansowa dla Ukrainy znajduje właściwe zastosowanie.

Źródło: MyslPolska.info

28

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stary Kulas 30.01.2023 13:06

    Ale o co chodzi? Przecież kobiety do Dubaju nie jeżdżą na wypoczynek tylko by pracować. Pewnie razem z córką przekonywała szejków do pomocy Ukrainie.
    ;P

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.