Tylko Rosja ingeruje w kraje Środkowej Europy

Opublikowano: 20.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 47

Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz ocenił na konferencji prasowej z przedstawicielami białoruskich mediów, że jedynym krajem, w regionie, które ingeruje w wewnętrzne sprawy innych państw, jest Rosja.

Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz uczestniczył dziś w konferencji prasowej dla białoruskich mediów, podczas której mówił o obecnej sytuacji na Białorusi, o wsparciu ze strony UE i Polski dla demokratycznej Białorusi oraz o oskarżeniach pod adresem Polski, padających z ust białoruskiego prezydenta oraz innych przedstawicieli władzy.

„Jedynym krajem, który ingeruje w sprawy wewnętrzne innych państw w tej części świata, jest Rosja” – powiedział na konferencji Marcin Przydacz, którego słowa przytacza Euroradio. Jak zaznaczył, głównym celem polskiej i międzynarodowej dyplomacji w stosunku do Białorusi jest rozwijanie stosunków gospodarczych, kulturalnych i międzyludzkich. „Na miejscu Alaksandra Łukaszenki, gdybym miał obawiać się jakichś flag nad budynkami władz Białorusi, to byłyby to flagi Rosji” – powiedział Przydacz, oceniając, że retoryka, używana w stosunku do Polski i innych państw zachodnich przez białoruskie władze to „minione stulecie”.

Marcin Przydacz powiedział także, że Polska i przedstawiciele NATO obserwują rozwój sytuacji na Białorusi, w tym także przerzucenie białoruskich wojsk z Witebska w okolice Grodna. Zaznaczył tez, że siły NATO obecne w regionie zostały tu rozmieszczone przed wybuchem protestów na Białorusi i mają charakter obronny. „Nadal będziemy monitorować te ruchy. Martwimy się, że wojska są przyciągane do naszej granicy. Oczywiście po naszej stronie nie ma żadnych ruchów wojsk” – powiedział wiceszef polskiego MSZ.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,33 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
HutaKatowice
Użytkownik
HutaKatowice

Ten pan przydacz to musi być porządnie zahukany czymś silnie toksycznym, żeby tak bredzić w biały dzień.

radical3dom
Użytkownik
radical3dom

USA, Izrael, Unia Europejska, Niemcy i Bóg wie jaki jeszcze kraj tu ingeruje, Rosja też. Poilska nie jest krajem suwerennym a niebawem straci marionetkowy rząd!

Piron
Użytkownik
Piron

Moim zdaniem zamknięcie południowo zachodniej granicy Białorusi, oraz postawienie tam wojska, (uszczelnienie jej w celu zatrzymania sponsorowanej przez zachód wrogiej propagandy oraz najemników) to jedyne rozsądne rozwiązanie, które może zapobiec niepotrzebnemu rozlewowi krwi w tym kraju (wojnie domowej). Pan Przydacz kompletnie pomylił kierunki, cóż “pan każe sługa musi”