Tylko Rosja ingeruje w kraje Środkowej Europy

Opublikowano: 20.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1114

Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz ocenił na konferencji prasowej z przedstawicielami białoruskich mediów, że jedynym krajem, w regionie, które ingeruje w wewnętrzne sprawy innych państw, jest Rosja.

Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz uczestniczył dziś w konferencji prasowej dla białoruskich mediów, podczas której mówił o obecnej sytuacji na Białorusi, o wsparciu ze strony UE i Polski dla demokratycznej Białorusi oraz o oskarżeniach pod adresem Polski, padających z ust białoruskiego prezydenta oraz innych przedstawicieli władzy.

„Jedynym krajem, który ingeruje w sprawy wewnętrzne innych państw w tej części świata, jest Rosja” – powiedział na konferencji Marcin Przydacz, którego słowa przytacza Euroradio. Jak zaznaczył, głównym celem polskiej i międzynarodowej dyplomacji w stosunku do Białorusi jest rozwijanie stosunków gospodarczych, kulturalnych i międzyludzkich. „Na miejscu Alaksandra Łukaszenki, gdybym miał obawiać się jakichś flag nad budynkami władz Białorusi, to byłyby to flagi Rosji” – powiedział Przydacz, oceniając, że retoryka, używana w stosunku do Polski i innych państw zachodnich przez białoruskie władze to „minione stulecie”.

Marcin Przydacz powiedział także, że Polska i przedstawiciele NATO obserwują rozwój sytuacji na Białorusi, w tym także przerzucenie białoruskich wojsk z Witebska w okolice Grodna. Zaznaczył tez, że siły NATO obecne w regionie zostały tu rozmieszczone przed wybuchem protestów na Białorusi i mają charakter obronny. „Nadal będziemy monitorować te ruchy. Martwimy się, że wojska są przyciągane do naszej granicy. Oczywiście po naszej stronie nie ma żadnych ruchów wojsk” – powiedział wiceszef polskiego MSZ.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. radical3dom 20.09.2020 14:16

    USA, Izrael, Unia Europejska, Niemcy i Bóg wie jaki jeszcze kraj tu ingeruje, Rosja też. Poilska nie jest krajem suwerennym a niebawem straci marionetkowy rząd!

  2. Piron 20.09.2020 15:33

    Moim zdaniem zamknięcie południowo zachodniej granicy Białorusi, oraz postawienie tam wojska, (uszczelnienie jej w celu zatrzymania sponsorowanej przez zachód wrogiej propagandy oraz najemników) to jedyne rozsądne rozwiązanie, które może zapobiec niepotrzebnemu rozlewowi krwi w tym kraju (wojnie domowej). Pan Przydacz kompletnie pomylił kierunki, cóż “pan każe sługa musi”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.