Tylko dekryminalizacja może nas uratować

Opublikowano: 28.07.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 963

W sytuacji, gdy liczba przypadków przedawkowania narkotyków rośnie, dwóch lekarzy apeluje o dekryminalizację narkotyków, która ich zdaniem będzie najlepszym narzędziem prewencji. Dr Keith Ahmad, lekarz zajmujący się uzależnieniami w Vancouver w Kanadzie, mówi, że nie można zdać się tylko na lekarzy. Rząd powinien w końcu zająć się regulacją rynku.

Lekarze z Kolumbii Brytyjskiej w marcu uzyskali możliwość przepisywania metadonu czy hydromorfonu niektórym pacjentom, by zapobiegać przedawkowaniom, zwłaszcza w okresie pandemii. Do czerwca dostęp do opioidów na receptę miało dostęp ponad 1300 osób. Mimo to maj i czerwiec były rekordowe pod względem zgonów z powodu przedawkowania narkotyków. W czerwcu w Kolumbii Brytyjskiej stwierdzono 175 zgonów, a w maju – 171. W Ontario natomiast w okresie od marca do maja liczba przypadków śmiertelnych wzrosła o 25 proc.

Dekryminalizacji narkotyków na własny użytek domagają się m.in. główna lekarz Kolumbii Brytyjskiej, dr Bonnie Henry i członkowie stowarzyszenia szefów policji. Premier Kolumbii Brytyjskiej, John Horgan, napisał w poniedziałek w tej sprawie list do premiera Trudeau. Podkreślał, że obecny stan rzeczy zniechęca osoby uzależnione do poszukiwania pomocy.

Dr Christy Sutherland mówi, że kryzys opioidowy w prowincji trwa od czterech lat. Pandemia jeszcze dodatkowo go nasiliła. Z powodu “prohibicji i zamknięcia granic” ludzie sięgają po coraz bardziej toksyczne narkotyki. Dzieje się tak w całej Kanadzie. Czarny rynek dostarcza coraz bardziej skażone substancje, a uzależnieni nie mają wyboru – biorą to, co jest.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 4,17 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o