Tylko dekryminalizacja może nas uratować

Opublikowano: 28.07.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1066

W sytuacji, gdy liczba przypadków przedawkowania narkotyków rośnie, dwóch lekarzy apeluje o dekryminalizację narkotyków, która ich zdaniem będzie najlepszym narzędziem prewencji. Dr Keith Ahmad, lekarz zajmujący się uzależnieniami w Vancouver w Kanadzie, mówi, że nie można zdać się tylko na lekarzy. Rząd powinien w końcu zająć się regulacją rynku.

Lekarze z Kolumbii Brytyjskiej w marcu uzyskali możliwość przepisywania metadonu czy hydromorfonu niektórym pacjentom, by zapobiegać przedawkowaniom, zwłaszcza w okresie pandemii. Do czerwca dostęp do opioidów na receptę miało dostęp ponad 1300 osób. Mimo to maj i czerwiec były rekordowe pod względem zgonów z powodu przedawkowania narkotyków. W czerwcu w Kolumbii Brytyjskiej stwierdzono 175 zgonów, a w maju – 171. W Ontario natomiast w okresie od marca do maja liczba przypadków śmiertelnych wzrosła o 25 proc.

Dekryminalizacji narkotyków na własny użytek domagają się m.in. główna lekarz Kolumbii Brytyjskiej, dr Bonnie Henry i członkowie stowarzyszenia szefów policji. Premier Kolumbii Brytyjskiej, John Horgan, napisał w poniedziałek w tej sprawie list do premiera Trudeau. Podkreślał, że obecny stan rzeczy zniechęca osoby uzależnione do poszukiwania pomocy.

Dr Christy Sutherland mówi, że kryzys opioidowy w prowincji trwa od czterech lat. Pandemia jeszcze dodatkowo go nasiliła. Z powodu “prohibicji i zamknięcia granic” ludzie sięgają po coraz bardziej toksyczne narkotyki. Dzieje się tak w całej Kanadzie. Czarny rynek dostarcza coraz bardziej skażone substancje, a uzależnieni nie mają wyboru – biorą to, co jest.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.