Tylko 17% Polaków chce Polexitu

Opublikowano: 02.08.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1687

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla „Rzeczpospolitej”, prawie jedna piąta Polaków uważa, że Polska powinna opuścić Unię Europejską.

Pracownia zapytała Polaków o to, „czy Pana/Pani zdaniem Polska powinna opuścić Unię Europejską?”. Prawie 17 proc. respondentów odpowiedziało „tak”. 62,6 proc. ankietowanych odpowiedziało „nie”. 20,5 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Wyniki badania skomentował w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Senior Project Manager w SW Research Adam Jastrzębski. Zauważył, że najbardziej negatywnie potencjalne wyjście z UE oceniają ankietowani powyżej 50. roku życia (68 proc.) oraz badani z wykształceniem wyższym (69 proc.). Pozostania w strukturach europejskich chce „7 na 10 osób o dochodach w granicach 2001-3000 zł i blisko 3 na 4 mieszkańców miast liczących od 100 tys. do 199 tys. osób” – dodał.

„Wyjściu z Unii „tak” mówi więcej mężczyzn (22 proc. vs. 12 proc. kobiet) oraz taki sam odsetek (22 proc.) mieszkańców najmniejszych miast (do 20 tys.)” – podkreślił.
Sondaż został przeprowadzony na grupie 800 pełnoletnich użytkowników użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 27-28 lipca. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.