Milionowe dopłaty Polski do emerytur Ukraińców

Opublikowano: 04.01.2024 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4083

Poseł Grzegorz Płaczek z Konfederacji zadał pytanie Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych, ile rocznie Polska wypłaca dopłat do emerytur obywateli Ukrainy. Okazuje się, że to, co podnosili w kampanii wyborczej politycy Konfederacji i za co byli atakowani, było prawdą.

„Mam informację dla Polaków, »niezależnych dziennikarzy i weryfikatorów« oraz dla polityków, którzy obrzucali mnie błotem, gdy (wraz z posłem Krzysztofem Bosakiem) mówiłem, że Ukraińcy otrzymują dopłaty do najniższych emerytur w Polsce. Walcząc o prawdę, zaciskając zęby, poprosiłem ZUS o oficjalne dane. Zatem otrzymałem odpowiedź (sygnatura pisma: 991100/0146- 767/2023). Jako poseł Konfederacji oficjalnie informuję, iż… KWOTA DOPŁAT do najniższej emerytury z polskiego Funduszu Ubezpieczeń Społecznych dla obywateli Ukrainy w samym tylko 2022 roku wyniosła: 8,6 mln zł. Nie będę komentował, bo po co. Warto było pójść po prawdę” – napisał Grzegorz Płaczek na platformie „X”.

Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. pikpok 04.01.2024 17:31

  My utrzymujemy emerytów, a mafia pasożytdów Kołomojskiego(Siara) z Zełenskim na czele przywłaszcza sobie miliony dolarów. A Ukraińcom dają hełm, karabin i wysyłają na front, a potem pewnie na narządy.

 2. emigrant001 04.01.2024 18:40

  8,6 mln zł za rok 2022
  16,8 mln za rok 2023
  24,8 mln za rok 2024
  i tak co roku:) niby niedużo, bo z kieszeni podatnika:)

 3. Katana 05.01.2024 09:39

  pikpok, chyba nie masz nic przeciwko utrzymywaniu swoich emerytów? Bo tak to w kontekście wyrażania powszechnie niezadowolenia z płacenia ochłapów emerytom (13, 14 a nawet rewaloryzacji) wyglądać może. Zupełnie jakby ludzie myśleli, że ich starość i śmierć nie dotyczy.

  Co innego z płaceniem swoim oprawcom (a są nimi bo nawet nie przeprosili mimo, że część z nich jeszcze żyje). Jak Ci żyjący, młodzież ma inaczej myśleć jak nie kontynuując zbrodnie?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.