Twój zabójca ma 4 koła

Opublikowano: 21.05.2012 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 4

Badania jakości powietrza w Wielkiej Brytanii wykazały, że zanieczyszczenie powietrza związane z ruchem ulicznym powoduje dwukrotnie więcej zgonów niż wypadki drogowe.

Jak informuje PAP, eksperci z Massachusetts Institute of Technology, Steve Yim i Steven Barrett, oszacowali, że spaliny powodują w Wielkiej Brytanii prawie 5 tys. przedwczesnych zgonów rocznie. Z kolei z powodu zanieczyszczeń spowodowanych ruchem lotniczym umiera w ciągu roku 2 tys. osób – tyle, ile w 2010 r. zginęło w wyniku wypadków drogowych.

W sumie badacze oceniają, że zanieczyszczenie powietrza przyczynia się do 19 tys. zgonów rocznie. Według autorów raportu brytyjskiego komitetu ds. medycznych efektów zanieczyszczenia powietrza, którzy posługiwali się inną metodologią badań, w 2008 r. zgonów spowodowanych spalinami było aż 29 tys. „Szacujemy, że przedwczesna umieralność kosztuje Wielką Brytanię co najmniej 6 miliardów funtów rocznie” – mówi dr Barrett.

Mogłoby się wydawać, że to fabryki są największym źródłem zanieczyszczeń, jednak badanie pokazało, że więcej osób umiera z powodu spalin ruchu ulicznego. Wielkiej Brytanii grożą obecnie kary ze strony Unii Europejskiej za kilkukrotne naruszenie standardów związanych z jakością powietrza.

Źródło: Nowy Obywatel

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
egzopolityka
Użytkownik

To jest jeden z powodów dlaczego ludziom u władzy (niektórzy z nich nie są ludźmi) zależy na niewprowadzaniu samochodów elektrycznych, które mogłyby być wytwarzane tanio na masową skalę już czterdzieści lat temu!!

Murphy
Użytkownik
Murphy

Ja nie mam nic przeciwko samochodom elektrycznym, ale jak na razie to nie widzę możliwości dojechania takim samochodem do rodziny za granicą ok. 1200 km. Lepszym rozwiązaniem były samochody na wodę. No ale przecież takie rozwiązanie nie w smak jest przemysłowi naftowemu.

FreeG (korektor i moderator WM)
Użytkownik

@xxx31
Przemysł samochodowy stworzył pojazdy ekologiczne już w latach ’60. Niestety lobby naftowe nie pozwoliło na produkcję seryjną. Modele tych aut -choć innowacyjne- były niszczone. Tylko po to, by kupować ropę.

Gdyby ten świat nie był tak beznadziejny, to od dawna jeździlibyśmy na zwykłą wodę.

Stanlley
Użytkownik

Obecne samochody elektryczne to ściema i celowe zapędzenie ludzi w ślepą uliczkę, podczas gdy technologie z przyszłością jak samochody na wodę lub na wodór są traktowane jak temat tabu. Obecne “elektryki” dzięki akumulatorom litowym z których odzysk jest w najlepszym wypadku sięgający 65%, a które trzeba co 5-6 lat wymieniać są tak samo toksyczne dla środowiska jak spalinowe.
Co więcej – promocja diesli, kiedyś tylko w ciężarówkach były, teraz w osobowych i są przedstawiane jako trendy i ekologiczne ale jakoś nikt nie śmie wspomnieć o 400 substancjach rakotwórczych wydobywających się z nowoczesnych ropniaków.

FreeG (korektor i moderator WM)
Użytkownik

@Stanlley
Koncernom naftowym zależy, by przeciętny człowiek traktował samochody elektryczne, jako nową technologię, całkowicie świeży wynalazek, który dopiero się rozwija i jest naszą przyszłością. Oczywiście to wielka bzdura.
Robią z nas dzieciaków, którym trzeba stopniować prezenty, podczas gdy rodzic ma ukryty cały wór zabawek. To tak, jakby z łaską pokazać światu marnej jakości kalkulator, mając skonstruowany kilkadziesiąt lat temu komputer.

pasanger8
Użytkownik

http://www.samochodyelektryczne.pl/

Rzekome problemy z zasięgiem samochodów elektrycznych -to jak nie można by wymieniać całych akumulatorów(podjeżdża gość na stacji z wózkiem wymienia 60kg akumulator operacja może trwać tyle co tankowanie)jakoś wózki widłowe mogą jeździć na gaz i elektrycznie a z samochodami kłopot-chyba podatkowy bo nie byłoby od czego naliczać akcyzy. Nie zmienia to faktu ,że transport musi być zróżnicowany gdy wszyscy wsiądą w samochody jak w Ameryce to będzie koszmar.
http://alterkino.org/wpuszczeni-w-korek

FreeG (korektor i moderator WM)
Użytkownik

@pasanger8

http://tv.wolnemedia.net/filmy-dokumentalne/wpuszczeni-w-korek/

Ten film był również na Wolnych Mediach. Polecam zobaczyć, jak wielkie koncerny zniszczyły transport publiczny w USA, zwłaszcza bardzo cenione, amerykańskie tramwaje, by wszystkich obywateli wepchnąć do swoich puszek na ogromne, zakorkowane autostrady.

Collega
Użytkownik

Według pewnego raportu z 2006 roku „na świecie CO ROKU ginie W WYPADKACH SAMOCHODOWYCH prawie 1,2 MILIONA ludzi”.

Co ciekawe co roku W WOJNACH ginie jakieś 55 TYSIĘCY ludzi.

Czym więc powinny w pierwszej kolejności zająć się organizacje pokojowe?

memento
Użytkownik

Organizacje pokojowe zajmują się promowaniem pokoju na świecie jak sama nazwa wskazuje. organizacje ekologiczne zajmują się ekologią etc. Mam nadzieję, że załapiesz o co w tym chodzi. :D

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ