Twój smartfon jest podsłuchiwany i to nie jest paranoja

Opublikowano: 19.11.2020 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1704

Istnieje zależność reklamy kontekstowej na smartfonie od niewinnych rozmów. Czy zauważyłeś? Słuchanie smartfona może aktywować specjalne słowa, które wypowiadasz. Aby smartfon nagle zwrócił uwagę i zaczął nagrywać twoją rozmowę, musi zostać uruchomiony wyzwalacz, na przykład musisz wypowiedzieć słynne wyrażenie „Ok Google” lub „Hey Sir”. W przypadku braku tych wyzwalaczy wszelkie dane są przetwarzane wyłącznie w ramach Twojego własnego gadżetu.

Nie wydaje się to wielka sprawa, ale wszelkie aplikacje innych firm, takie jak Facebook, mają dostęp do tych danych. Facebook lub Instagram mogą używać słów wyzwalających słyszanych przez smartfon i uruchamiać analizę mowy.

Z marketingowego punktu widzenia ma to sens, a przepisy i umowy dotyczące używania produktów są w porządku. Jednak nie ma sposobu, aby to sprawdzić. Dziennikarz Sam Nichols postanowił przetestować tę teorię i przez pięć dni wypowiadał słowa, które mogą stać się bodźcem do uruchomienia podsłuchu.

I co się okazało? Słowa o szkolnictwie wyższym i kupowaniu tanich koszulek nieoczekiwanie zadziałały! W aktualnościach Sama nagle zaczęły pojawiać się reklamy różnych instytucji edukacyjnych i niedrogich ubrań.

Henway zapewnia, że żadna firma nie sprzedaje zebranych danych reklamodawcom, ale sama je przetwarza. Informacje te są bezużyteczne dla agencji wywiadowczych i służą jedynie do kierowania reklam.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 4,29 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o