Twitter zamknął 7340 propagandowych tureckich kont

Opublikowano: 16.06.2020 | Kategorie: Polityka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 303

Rzecznik prasowy tureckiego rządu Fahrettin Altun ostro skrytykował Twittera za zamknięcie 7340 kont prorządowych trolli tureckich. Według Twittera konta zostały wykryte na początku 2020 roku i służyły propagandzie chwalącej rządzącą w Turcji AKP.

Stanford Internet Observatory, któremu Twitter dał dostęp do zebranych materiałów stwierdził, że trolle zamieściły ponad 37 milionów postów, popierających AKP i krytykujących partie opozycyjne.

„Oskarżenia, że są to fałszywe profile, służące popieraniu prezydenta i centralnie sterowane, są nieprawdą – napisał Fahrettin Altun. – To tylko ponownie pokazuje, że Twitter nie jest żadnym medium społecznościowym tylko machiną propagandową z określonymi skłonnościami politycznymi i ideologicznymi”.

Dokument zawierający uzasadnienie stanowiska Twittera nazwal „nienaukowym”, stronniczym i politycznie motywowanym. Na końcu zagroził Twitterowi „żeby pamiętał o losie organizacji, które starały się podobnie działać w przeszłości”.

Altun najwyraźniej miał na myśli poprzednie zakazy działania dla Wikipedii, YouTube i Twittera, które wprowadzane były z powodu publikowanych tam treści. Wikipedia nie była w Turcji dostępna od 2017 roku z powodu tekstów oskarżających ten kraj o powiązania z organizacjami terrorystycznymi.

Oskarżający Twittera o propagandę rząd turecki zlikwidował wolne media, z wyjątkiem nielicznych portali internetowych. Turcja jest krajem o największej na świecie liczbie uwięzionych dziennikarzy. Po zeszłotygodniowym aresztowaniu Müyesser Yıldız, szefowej wiadomości z portalu OdaTVm („za szpiegostwo polityczne i militarne”), ich liczba sięgnęła 85 osób.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Reuters.com, Ahvalnews.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o