Twitter zamknął 7340 propagandowych tureckich kont

Opublikowano: 16.06.2020 | Kategorie: Polityka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 406

Rzecznik prasowy tureckiego rządu Fahrettin Altun ostro skrytykował Twittera za zamknięcie 7340 kont prorządowych trolli tureckich. Według Twittera konta zostały wykryte na początku 2020 roku i służyły propagandzie chwalącej rządzącą w Turcji AKP.

Stanford Internet Observatory, któremu Twitter dał dostęp do zebranych materiałów stwierdził, że trolle zamieściły ponad 37 milionów postów, popierających AKP i krytykujących partie opozycyjne.

„Oskarżenia, że są to fałszywe profile, służące popieraniu prezydenta i centralnie sterowane, są nieprawdą – napisał Fahrettin Altun. – To tylko ponownie pokazuje, że Twitter nie jest żadnym medium społecznościowym tylko machiną propagandową z określonymi skłonnościami politycznymi i ideologicznymi”.

Dokument zawierający uzasadnienie stanowiska Twittera nazwal „nienaukowym”, stronniczym i politycznie motywowanym. Na końcu zagroził Twitterowi „żeby pamiętał o losie organizacji, które starały się podobnie działać w przeszłości”.

Altun najwyraźniej miał na myśli poprzednie zakazy działania dla Wikipedii, YouTube i Twittera, które wprowadzane były z powodu publikowanych tam treści. Wikipedia nie była w Turcji dostępna od 2017 roku z powodu tekstów oskarżających ten kraj o powiązania z organizacjami terrorystycznymi.

Oskarżający Twittera o propagandę rząd turecki zlikwidował wolne media, z wyjątkiem nielicznych portali internetowych. Turcja jest krajem o największej na świecie liczbie uwięzionych dziennikarzy. Po zeszłotygodniowym aresztowaniu Müyesser Yıldız, szefowej wiadomości z portalu OdaTVm („za szpiegostwo polityczne i militarne”), ich liczba sięgnęła 85 osób.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Reuters.com, Ahvalnews.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o