TVP zrobi muzyczny talent show „Voice of Ukraine”

Opublikowano: 03.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3205

Telewizja Polska pomoże Ukraińcom zorganizować muzyczne talent show, udostępniając im studio i opłacając wszystko – zapowiedział w rozmowie z „Super Expressem” prezes TVP Mateusz Matyszkowicz.

Nikt poważny nie ma wątpliwości co do tego, że w interesie polskim leży wspieranie broniącej się Ukrainy, by odsunąć ewentualne zagrożenie od polskich granic. Warszawa stawia jednak na przesadę – tak jakby za wszelką cenę chciała skonfliktować Polaków z Ukraińcami.

Jak bowiem inaczej wytłumaczyć pomysł kolejnego urzędnika państwowego – tym razem szefa Telewizji Polskiej? W jaki sposób walczącym Ukraińcom pomoże talent show zasponsorowany przez sąsiada? Po co to robić? Chyba tylko po to, by polscy obywatele w końcu powiedzieli „dość”, a swój gniew za marnotrawienie ich pieniędzy skierowali nie na winnych, czyli rządzących, tylko na Bogu ducha winnych Ukraińców.

„Telewizja Polska ma umowę licencyjną na „The Voice of Poland”. Jesteśmy w bliskim kontakcie z telewizjami ukraińskimi. Na Ukrainie licencję na Voice ma stacja 1+1, ale nie ma w tym momencie mocy produkcyjnych, realizacyjnych ani budżetowych do stworzenia takiego projektu. Zaprosiliśmy nadawców ukraińskich, żeby zrobili „The Voice of Ukraine” u nas, w naszym studio, w naszej scenografii, w języku ukraińskim” – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” prezes TVP Mateusz Matyszkowicz.

„Zrobimy to w formie nieodpłatnej dla nich. My zachowamy dla siebie licencje na dystrybucje tego na kraj, żeby obywatele Ukrainy, którzy są w Polsce, mogli zobaczyć Voice w swoim języku, ze swoimi artystami. Strona ukraińska dostanie od nas w ramach tego barteru gotowy produkt na anteny ukraińskie” – dodał prezes „reżimówki”.

„The Voice of Poland” to polski program telewizyjny typu talent show emitowany na antenie TVP2 od 3 września 2011, oparty na międzynarodowym formacie „The Voice” stworzonym przez Johna de Mola, który zapoczątkowany został w Niderlandach. W Polsce dostępna jest także wersja talent show dla dzieci i seniorów.

Na podstawie: „Super Express”
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Paweł 04.03.2023 09:37

    Pozdrawiam frajerów opłacających abonament. Tak nawiasem to wszyscy jesteśmy wydymani, gdyż tvp dostaje praktycznie co roku 2mld z naszych podatków

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.