TVP z programem dla imigrantów z Ukrainy

Opublikowano: 30.01.2021 | Kategorie: Media, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1626

W katowickim oddziale Telewizji Polskiej rozpoczęto emisję nowego programu, skierowanego do imigrantów z Ukrainy. Jest on szeroko reklamowany przez Ambasadę Ukrainy w Warszawie, a jego podstawowym celem ma być informowanie o życiu obcokrajowców przebywających na terenie naszego kraju.

O emisji pierwszego wydania magazynu zatytułowanego „Daleko od domu” poinformowała właśnie ukraińska placówka dyplomatyczna akredytowana w Polsce. Pomysłodawcami audycji ma być dwójka polskich dziennikarzy, czyli Marianna Dufek oraz Tomasz Szymborski, natomiast prowadzi ją pochodząca zza naszej wschodniej granicy prezenterka Sofia Vetriak.

Jak informuje Ambasada Ukrainy w Polsce, „Vetriak sprawdza najbardziej aktualne informacje z życia swoich rodaków, a także odpowiada na nurtujące ich pytania. Obowiązkowym elementem programu jest rozmowa z wyjątkowymi gośćmi”. Z dotychczasowych dwóch odcinków wynika, że audycja chce „połączyć dwa kraje i dwa narody”, w tym przede wszystkim integrować Ukraińców z polskim społeczeństwem.

Co więcej, w programie zaprezentowano skalę masowej imigracji ukraińskiej do naszego kraju. Twórcy magazynu twierdzą, że już w 2019 roku w Polsce miały przebywać nawet dwa miliony Ukraińców. W pierwszym odcinku „Daleko od domu” wyemitowano zaś rozmowę z konsulem generalnym Ukrainy z Krakowa oraz program o Polaku ożenionym z imigrantką zza naszej wschodniej granicy.

Na podstawie: Katowice.TVP.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.