TVN zapowiada kroki prawne przeciwko Kaczyńskiemu

Opublikowano: 28.05.2023 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1666

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że traktuje dziennikarza TVN24 jako „przedstawiciela Kremla”. Stacja zapowiada kroki prawne.

Kaczyński wraz z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem, w ramach kampanii wyborczej, wybrali się na Podlasie. Tam, oczywiście zupełnie przypadkiem odwiedzili w domu „przypadkową” rodzinę, a jeszcze większym przypadkiem towarzyszyły temu kamery.

Następnie Kaczyński i Błaszczak w Kopczanach wystąpili na konferencji prasowej, gdzie w samych superlatywach mówili o własnych działaniach w kwestii bezpieczeństwa narodowego. Wskazywali m.in. na postawioną na granicy polsko-białoruskiej zaporę, która – w ich ocenie – „zatrzymała ofensywę Łukaszenki i Putina przeciwko Polsce z użyciem ludzi, którzy nie byli uchodźcami, byli migrantami ekonomicznymi”.

Gdy przyszło do pytań od przedstawicieli mediów, nie zabrakło o rosyjską rakietę, która wleciała do centrum Polski. Ze strony TVN24 padło pytanie do Kaczyńskiego, czy po całym zamieszaniu wciąż ma zaufanie do Błaszczaka.

Prezes PiS wypalił z grubej rury: „Jestem zmuszony traktować pana jako przedstawiciela Kremla, bo tylko Kreml chce, żeby Mariusz Błaszczak przestał być ministrem obrony narodowej” – posłużył się tzw. onucyzmem Kaczyński.

TVN czuje się oburzony i protestuje „przeciw nazywaniu dziennikarza stawiającego ważne społeczne pytania »przedstawicielem Kremla«”. „To kolejny atak władzy na niezależność mediów i kolejna próba tłumienia krytyki prasowej. Nie przestaniemy zadawać pytań. W interesie społecznym i w imieniu naszych widzów” – czytamy. „W związku z wypowiedzią Jarosława Kaczyńskiego podejmiemy stosowne kroki prawne w obronie naszych dziennikarzy i dobrego imienia TVN” – zapowiada stacja.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. replikant3d 28.05.2023 14:46

    Cha,cha,cha! A to dobre! Wilki zaczynają się żreć między sobą..

  2. Marta RDiP 29.05.2023 09:52

    Już za chwilę, już za moment zaczną się bić.

  3. Doctor Who 29.05.2023 10:34

    Wątpię. To raczej teatralne zagranie, mające na celu wzbudzenie zainteresowania.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.