TVN na sprzedaż!

Opublikowano: 18.10.2014 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 860

Grupa ITI i Grupa Canal+ mogą sprzedać kontrolny pakiet akcji telewizyjnej grupy TVN, notowanej na warszawskiej giełdzie i wartej 5 mld zł – informuje “Rzeczpospolita”, powołując się na komunikaty zarządów tych spółek. Czyżby sytuacja telewizji nadającej “całą prawdę całą dobę” była aż tak zła?

„Zarządy Grupy ITI i Grupy Canal+ informują, że w ostatnich miesiącach kontaktowali się z nimi strategiczni oraz finansowi inwestorzy, wyrażający zainteresowanie przejęciem kontrolnego pakietu akcji Grupy TVN. W odpowiedzi na to zainteresowanie podjęte zostały decyzje o przeprowadzeniu przeglądu strategicznych opcji dotyczących wspólnie posiadanego pakietu 51 proc. udziałów w Grupie TVN” – podały ITI i Canal+.

TVN jest warty na warszawskiej giełdzie 5 mld zł.

Według komunikatu zarówno Grupa ITI, jak i Grupa Canal+, będą podejmować wszelkie niezbędne kroki, „aby w każdym scenariuszu zapewnić wysoki zwrot z inwestycji w TVN”.

Autor: wg
Na podstawie: ekonomia.rp.pl
Źródło: Niezależna.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. MichalR 18.10.2014 15:59

  5 mld złotych… Ta suma powinna być wiele mówiąca dla nas – szaraków.

  Firma kontrolująca poglądy około 20% Polaków jest warta na giełdzie 5mld złotych. Innymi słowy poglądy oraz preferencje zakupowe 8 milionów polaków są warte około 1000zł na głowę.

  Ludzie są w stanie zapłacić 1000zł za to, żeby decydować o tym jakie środki przeciwbólowe zarzyjesz, jakie płatki zjesz na śniadanie, aż w końcu kto będzie Twoim prezydentem.

  Oczywiście zazwyczaj nie bezpośrednio właściciel TVNu będzie decydował o wielu z tych rzeczy. Często będzie to robił ktoś kto TVNowi zapłaci, ale skoro pośrednik za bycie pośrednikiem płaci 1000zł od widza (i do tego jest w stanie na tym zarobić), to co to mówi o wartości całego rynku mamienia ludzi.

 2. luzak1977 18.10.2014 16:03

  Nie mam kurcze drobnych.

 3. Rozbi 18.10.2014 16:14

  Drogi Michale – nie żyjemy już na przełomie lat 90 i 00 gdzie rynek reklamy telewizyjnej był bardzo duży i dochodowy – internet w tej chwili zabiera dużą częśc rynku i teraz jak to określiłeś “mamią” nast reklamy internetowe (bogu dzięki za adblocka) a rynek reklamy TV kurczy się na całym świecie. A przecież to z reklam utrzymuje się TV komercyjna – choćby nie wiem jak propagandowa by była to przecież nie będzie nadawać samych reklam społecznych lub innych finansowanych przez rząd.

  A co do sprzedaży – to może Walterowie mają po prostu dość i chcą przejśc na emeryturę.

 4. Kazon 18.10.2014 22:32

  Kto normalny oglada TVN? Chyba jedynie babcie i dziadkowie bo oni rzadko maja alternatywę.W sumie malo znaczaca informacja.Osobiscie wolalbym zeby zamiast tytułu “TVN na sprzedaż” zobaczyc “TVP na sprzedaż” bo by mi nie zdzierali abonamentu za cos z czego nie korzystam

 5. RobG56 19.10.2014 12:51

  Znam wielu dla których wyrocznią jest szkło kontaktowe. Dzięki destrukcjom Buzka, Krzaklewskiego i Handkego ta rzesza wzrasta, to i standing TVN nad wyraz wysoki

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.