TVMN zgarnęła z Funduszu Sprawiedliwości prawie 200 000 zł

Opublikowano: 28.05.2024 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1567

Sprawa Funduszu Sprawiedliwości jest jednym z gorących tematów ostatnich dni w związku z zeznaniami b. dyrektora departamentu Funduszu Sprawiedliwości Tomasz Mraza. Jak wynika nie tylko z tych zeznań to Fundusz Sprawiedliwości, miał służyć przede wszystkim celom politycznym.

Pisaliśmy niedawno, że m.in. za pomocą Funduszu Sprawiedliwości próbowano kupić sobie polityka Konfederacji, a wcześniej Kukiz’15, Stanisława Tyszkę. Stanisława Tyszki ostatecznie nie udało się kupić. Ale wydaje się, że inaczej wygląda sytuacja w przypadku Roberta Bąkiewicza oraz jego telewizji TVMN.

Jak w styczniu tego roku donosił TVN, prosta spółka akcyjna Telewizja Media Narodowe, założona przez Roberta Bąkiewicza i Piotra Barełkowskiego, w 2023 roku otrzymała od Funduszu Sprawiedliwości blisko 200 tys. zł na reklamowanie Funduszu. Pieniądze płynęły do spółki Bąkiewicza i Barełkowskiego od 5 czerwca do 30 listopada 2023 roku. Nawet wówczas, kiedy Robert Bąkiewicz, który ciągle stał na czele spółki Telewizja Media Narodowe, już oficjalnie występował jako członek Suwerennej Polski.

Przypomnijmy, że w 2023 roku Robert Bąkiewicz kandydował do Sejmu z list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, ale właśnie jako członek partii politycznej Suwerenna Polska. A więc partii, na której czele stał Zbigniew Ziobro, który również stał na czele Ministerstwa Sprawiedliwości, któremu podlegał Fundusz Sprawiedliwości.

Tak w praktyce wyglądało budowanie „niezależnej” telewizji przez Roberta Bąkiewicza i Piotra Barełkowskiego.

Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 29.05.2024 09:20

    A kukiz z milionami na swoja fundacje?granty dotacje , fndusze, drenuja wiecej pieniedzy z budzetu niz pensje dla ludzi uprzywilejowanych. Temu budzet powinien sie spinac bez naduzyc typu miliony dla znajomych firm,fundacji it’d.
    A pozniej az dziw ze co roku manko 20-100mld zl.
    Dobrze pojdzie to w kadencje 5 lat zadluza nas na 500mld zl .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.