Tusk i politycy PO na celowniku PiS

Opublikowano: 13.10.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 6

Śledztwo, jak informuje prokuratura w Białymstoku, na razie toczy się „w sprawie” a nie „przeciw” komuś. Ale nie miejmy złudzeń: postawienie zarzutów to kwestia czasu.

Ale nawet jeśli śledztwo jest „w sprawie”, to temat jest poważny – działanie na szkodę interesu publicznego. Chodzi o niebagatelną sumę 232 miliardów złotych. Tyle pieniędzy miało zostać wyłudzone od państwa w latach 2008-2015 poprzez unikanie płacenia podatku VAT. Śledztwo prowadzi prokuratura regionalna w Białymstoku, a w zespole znajdują się trzej prokuratorzy, agenci CBA i funkcjonariusze ABW. Śledztwo, co oczywiste, ma najwyższy priorytet, ponieważ osoby będące przedmiotem zainteresowania noszą bardzo znane nazwiska.

Badane są decyzje podjęte przez najwyższych państwowych urzędników i sędziów, szefów rządów i ministrów.

Jak informują media, śledczy z najwyższym zainteresowaniem przyglądają się np. decyzji ówczesnego premiera Donalda Tuska, który podpisując zmiany w statucie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, umożliwił likwidację departamentu Ochrony Interesów Państwa. Analizowany jest też wyrok Sądu Najwyższego z 2008 roku, który wyłudzenie podatku VAT przez pewnego przedsiębiorcę zakwalifikował jako przestępstwo skarbowe, a nie karne. Skarbowe było zagrożone niższymi sankcjami, a wyrok SN stał się podstawą orzekania sądów w całej Polsce i, jak mówił minister Ziobro, „otworzył szeroko drzwi dla poczucia bezkarności dla wszelkich mafii VAT-owskich”. Sprzyjające PiS media publiczne, ale i „Rzeczpospolita” podają, że śledczy podejrzewają, iż cały ten ciąg zdarzeń miał być tylko częścią szeroko zakrojonej i zaplanowanej operacji wyłudzeń.

Nikt nie ma wątpliwości, że gdyby status śledztwa zmienił się na „przeciw”, a podejrzanymi zostaliby znani politycy PO, to PiS miałoby w ręku mocny argument polityczny.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Dla mnie oczywistym jest, że okradzenie nas, polaków na taka kwote nie mogło odbyć sie bez przyzwolenia władzy, a to przyzwolenie może być spowodowane zaniechaniem działania przeciwko. Jednak władza, ma obowiązek dbac o interes państwa, zatem oczywistym jest, że politycy byłej władzy za to sa odpowiedziali, nie tylko politycznie. Wiem że pis bardzo propagandowo ukazuje te sprawy, ale gdyby nawet odjąc odium propagandy, to kwoty sa porażające, i odpowiedziali musza za to ponieśc konsekwencja, nie tylko polityczne, ale i karne, łacznie z konfiskatami majatków, i delegalizacja ugrupowań politycznych będacych u władzy, gdy trwał ten proceder..

Konter
Użytkownik
Konter

Niech się pozamykają nawzajem i może w końcu przyjdzie coś nowego.

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

p-o…. czy to aby nie to samo co PO w polityce??? Bo wpisy pana p_o sa takie same jak gadki pana scyrby i jemu podobnych. Jasnym jest że okradanie państwa, czy zwykłych ludzi wystepuje za kazdej władzy, lecz w opisywanym i śledztwem objetym dochodzeniem jest stosunkowo krótki okres bo ok 4-5 lat i lawina oszustw, orza totalny marazm ówczesnych władz, aby temu zapobiegac. Ba, śledząc działania byłej koalicji mozna odnieść wrazenie, że było to celowe tworzenie prawa, aby ułatwic kolesiom, ten preceder.
Zatem dojśc o ile to mozliwe prawdy i przed sądy…

Aida
Użytkownik

To tylko taka gra, z której nic nie wyniknie. Zobaczycie, nie polecą żadne ważne głowy. Może posadzą jakiś mało znaczących “wykonawców” i na tym się skończy.
Stara zasada cały czas w użyciu: “My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych”.