Tusk brał pieniądze od BND?

Opublikowano: 10.03.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 544

Witold Gadowski w swoim wideokomentarzu skomentował zarzuty, jakie stawia pod adresem Donalda Tuska opozycjonista z czasów PRL Krzysztof Wyszkowski.

“Pan Krzysztof Wyszkowski złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zdrady stanu przeciwko Donaldowi Tuskowi. W tym wniosku do prokuratury znajduje się sugestia, że Donald Tusk i jego koledzy brali pieniądze od niemieckiej BND, no i wobec tego popełnili zdradę stanu wobec interesu Rzeczypospolitej. Niesamowite? Ciekawe? Tak, bardzo” – mówi Gadowski.

W tym kontekście dziennikarz śledczy podzielił się wiedzą, jaką zdobył dzięki rozmowie z człowiekiem służb. “Dodam do tego jeszcze jedną bardzo ciekawą sprawę. Niedawno rozmawiałem z wysokim oficerem służb specjalnych Czech i w trakcie tej rozmowy padła informacja, która zupełnie mnie zmroziła. Otóż czeski oficer stwierdził, że czeskiej służby komunistyczne, węgierskie i niemieckie prowadziły na terenie Polski niezależną agenturę wśród działaczy Solidarności i działaczy publicznych końca lat 80. Na czeskiej liście znajdowało się 36 osób. Zacznijmy szukać listy 36, bo może się okazać, że agentura o której wiemy, to wierzchołek góry lodowej, a wtedy nasza historia zmieni się diametralnie!” – podkreślił reporter.

Gadowski wspomniał również o informacjach, jakie przekazał mu gen. Czesław Kiszczak. “Stasi już od końca lat 1970. handlowało teczkami osób umaczanych we współpracę z hitlerowcami z RFN-em” – powiedział dziennikarz.

“Historia III RP to jedna wielka biała plama. Żyjemy mitami, żyjemy rzeczami, które rzuca się jak kość zwierzętom” – podkreślił Gadowski.

Autorstwo: ez
Źródło: Stefczyk.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. MvS 10.03.2016 16:31

    Ci, którzy chcieli się dowiedzieć, to się już dowiedzieli a ci, którzy nie chcą to się tymi rewelacjami nie zainteresują. Czeskie, węgierskie i niemieckie słuzby prowadziły agenturę wśród działaczy Solidarności. Dziwne by było gdyby tego nie robiły. W końcu takie mają zadanie słuzby wywiadowcze- pozyskiwać informacje i informatorów, namawiać do współpracy, w sytuacji oporu odpowiednio zmotywować.

  2. argos1 10.03.2016 21:10

    Jeżeli t.w. “Bolek” mógł skutecznie zaprzeczyć, że był kiedykolwiek Wałęsą, to i pieniądze przecież też mogą zaprzeczyć, że były brane kiedykolwiek przez Tuska od BND.
    Proste!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.