Tureckie wojska wkroczyły do Syrii

Opublikowano: 19.08.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 769

MSZ Syrii poinformowało dzisiaj, że tureckie wozy opancerzone przemieszczają się w kierunku miasta Chan-Szejkun w syryjskiej prowincji Idlib, o które syryjska armia toczy walki.

„Tureckie wozy opancerzone z bronią naruszyły syryjską granicę i weszły do miasta Sarakib, przemieszczają się w kierunku Chan-Szejkun…” – cytuje państwowy kanał telewizyjny Syria TV oświadczenie MSZ Syrii.

Wcześniej źródło znajdujące się na miejscu wydarzeń poinformowało, że syryjscy wojskowi odbili punkt kontrolny znajdujący się na północno-zachodnich obrzeżach Chan Szejkun, kontrolowane przez powstańców miasto jest okrążone przez armię rządową.

Po rozmowach pokojowych w sprawie Syrii w Nur Sultanie 2 sierpnia doszło do zawieszenia działań wojennych. Dowództwo sił zbrojnych Syrii poinformowało, że wstrzymuje działania wojenne pod warunkiem, że Turcja wypełni swoje zobowiązania zawarte w porozumieniu rosyjsko-tureckim, które zostało zawarte w sierpniu 2018 roku w Soczi. Głównym punktem jest wycofanie ciężkiego i średniego sprzętu bojowników na odległość 20 km on linii demarkacyjnej w Idlibie.

Po trzech dniach, 5 sierpnia, syryjska armia wznowiła operację z powodu niewypełniania porozumienia przez grupy zbrojne, które, korzystając z „ciszy”, podjęły próbę zaatakowania pozycji syryjskiej armii na północy prowincji Hama i niejednokrotnie atakowały miejscowości w tym rejonie, zamieszkiwane przez cywilów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. SZS 19.08.2019 22:50

    Ta Syria to bardzo “gościnny” kraj. Kto chce, to sobie tam wkracza. Aż dziw, że my tego nie robimy….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.