Tureckie naloty zabiły ponad 36 syryjskich żołnierzy

Opublikowano: 05.03.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 278

Turcja kontynuuje tzw. operację antyterrorystyczną w sąsiedniej Syrii mimo obiekcji wielu państw świata. Agresja zbrojna spowodowała śmierć ponad 2600 “terrorystów” – podają źródła tureckie powiązane z operacją pod kryptonimem “Gałązka Oliwna”. Jednak w wyniku ostatnich nalotów zginęło również wielu syryjskich żołnierzy.

Inwazja Turków na syryjski region Afrin wywołała pewne zamieszanie – Stany Zjednoczone zostawiły Kurdów na pastwę losu, zaś Syria postanowiła stanąć po ich stronie, aby pomóc przeciwstawić się agresorowi. Do Afrin przybyło wielu żołnierzy oraz ochotników zarówno z Syrii, jak i Iranu.

Turcja w agresywny sposób próbuje zdobyć Afrin a jej wojska znajdują się coraz bliżej miasta centralnego. Od kilku dni, tureckie samoloty prowadzą regularne bombardowania. Podczas sobotnich nalotów, bomby spadły na pozycje wojsk syryjskich i zabiły co najmniej 36 żołnierzy. Jest to prawdopodobnie największa strata sił zbrojnych w tym regionie odkąd Syria postanowiła wzmocnić linie obrony Kurdów w Afrin.

Operacja pod nazwą “Gałąź Oliwna” rozpoczęła się 20 stycznia. Turcja bardzo powoli przemieszcza swoje wojska w kierunku miasta centralnego Afrin. Ostatnio do kampanii zbrojnej przyłączyły się również tureckie siły specjalne. Na dłuższą metę, Kurdowie bez konkretnego wsparcia z zewnątrz nie mają szans się utrzymać, zaś Erdogan zapowiada już kolejną operację w kontrolowanym przez wojska USA mieście Manbidż.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Aa.com.tr, MiddlEeastEye.net
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o