Urząd religijny krytykuje religijną wykładnię ISIL

Opublikowano: 19.08.2015 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 721

Biuro Spraw Religijnych Republiki Turcji opublikowało dokument, w którym krytykuje wykładnię islamu prezentowaną przez Państwo Islamskie (ISIL). Jednocześnie urząd wzywa do podjęcia walki z fałszywym obrazem muzułmanów, który jest rozpowszechniany przez terrorystów.

Raport tureckiej instytucji rządowej nazywa bojowników Państwa Islamskiego zwykłymi bandytami, zaangażowanymi w działalność polegającą na zabijaniu i grabieży. Biuro Spraw Religijnych zauważyło, iż eksterminacja i przesiedlenia tysięcy cywili i dzieci jest nie do pogodzenia z islamem, bowiem podobne praktyki są zakazane nawet w czasie wojny. Wykładania religii muzułmańskiej według Państwa Islamskiego ma więc zagrażać wizerunkowi wyznawców Allaha w świecie.

Dokument wzywa więc świat islamski do przeciwstawienia się Państwu Islamskiemu, m.in. poprzez wytłumaczenie światowej opinii publicznej, że terroryści prezentują fałszywą wykładnię religii ustanowionej przez Mahometa.

Na podstawie: ChristianToday.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. dagome12345 19.08.2015 12:33

  hehehehe – hipokryci.
  Najpierw niech ogłoszą wszem i wobec co robi rząd ich ukochanego kraju – swobodny przepływ bojowników ISIL przez terytorium Turcji, pobór nowych bojowników, dostarczanie broni, swobodny przepływ tej broni przez terytorium Turcji, sprzyjanie ISIL bombardując ludzi walczących z tymi “terrorystami” itd.

 2. BrutulloF1 19.08.2015 13:53

  Może to być hipokryzja kontrolowana – zagranie pod publiczkę międzynarodową, że nie popieramy bandytów, bo w gruncie rzeczy ich popieramy tj. popiera ich świecka władza turecka (bo taka ona jest w Turcji i kieruje się innymi wytycznymi, niż religia). Władzy tureckiej zależy jedynie na integralności terytorium Turcji, więc udają, że zwalczają terrorystów a tak naprawdę zwalczają tylko i wyłącznie Kurdów.

 3. adambiernacki 19.08.2015 23:52

  Kurdów uważam za braci słowiańskich i chętnie bym się bił z nimi ramę w ramię przeciw wspólnemu wrogowi. Nadchodzi ostatnia bitwa Słowian. Wiem i szykuję się do śmierci chwalebnej jedynej drogi do nieśmiertelności.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.