Turecki konsulat oczekuje tylko nowych darów

Opublikowano: 19.02.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1644

Niemal na całym świecie trwają zbiórki na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i w Syrii. Tymczasem konsulat Turcji w Monachium ogłosił kilka dni temu, że będzie przyjmował jedynie nowe dary z dowodem zakupu. Organizatorzy zbiórki w Bawarii nie ukrywają „demotywującego” charakteru wiadomości otrzymanej od tureckich dyplomatów.

Ochotnicza Straż Pożarna z Gräfelfing niemal od razu zaangażowała się w zbiórkę pomocy dla osób, które zostały poszkodowane na początku ubiegłego tygodnia w wyniku trzęsienia ziemi. W zaledwie kilka dni udało jej się zebrać blisko 150 kartonów z artykułami pierwszej potrzeby, w tym głównie z odzieżą zimową.

Strażacy według bawarskiego dziennika „Merkur” w środku zbiórki otrzymali jednak „otrzeźwiającą wiadomość” od tureckiego konsulatu w Monachium. Ogłosił on mianowicie, że do Turcji będą mogły wjechać tylko nowe produkty z dowodami zakupu.

Gazeta podkreśla, że wiadomość od tureckich dyplomatów była „ciosem” dla dziesięciu strażaków poświęcających swój czas na organizowanie pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi. Ich zdaniem podobne informacje są „demotywujące” i „irytujące”. Zwłaszcza, iż wśród zebranych darów było „mnóstwo rzeczy dobrych, a niektóre były wysokiej jakości”.

Ostatecznie kilkadziesiąt pudeł z darami trafiło do Turcji, natomiast pozostałe zostały przekazane bawarskim organizacjom zajmującym się pomocą charytatywną. Strażacy w rozmowie z „Merkur” przypomnieli bowiem, że także w Niemczech jest wielu potrzebujących.

Na podstawie: Merkur.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.