Turcy przepędzili izraelski statek badawczy

Opublikowano: 16.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1273

Izraelska telewizja powołując się na źródła wojskowe ujawniła informację, dotyczącą przepędzenia przed dwoma tygodniami izraelskiego statku badawczego przebywającego na wodach cypryjskich. Musiał on odpłynąć z powodu interwencji tureckiej marynarki wojennej, chociaż miał pozwolenie na przebywanie w tym miejscu od rządu Cypru.

Dziennikarze Kanału 13 izraelskiej telewizji twierdzą, że prawie dwa tygodnie temu doszło do incydentu z udziałem statku Bat Galim. Jednostka badawcza należąca do izraelskiej instytucji oceanograficznej i limnologicznej miała pozwolenie od rządu Cypru, aby przebywać na cypryjskich wodach terytorialnych, co jednak spotkało się z reakcją tureckiej floty.

Według relacji wspomnianej telewizji, do izraelskiej jednostki podpłynęły statki tureckiej marynarki wojennej i poprzez łączność radiową domagały się podania informacji na temat celu jej przebywania na tych wodach. Chociaż Turcy nie posiadają jurysdykcji nad tym akwenem, załoga Bat Galim nie miała innego wyjścia i musiała odpłynąć.

Działania Turcji związane są z jej polityką rozszerzania wpływów na Morzu Śródziemnym. W listopadzie podpisała ona więc umowę o granicy morskiej z rządem Libii, co spotkało się z reakcją władz Cypru, Egiptu i Grecji. Kraje te uważają, że porozumienie jest niezgodne z obowiązującym prawem międzynarodowym, stąd Grecja wydaliła nawet libijskiego ambasadora z tego powodu.

Na podstawie: TimesOfIIsrael.com, Reuters.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mr_craftsman
Użytkownik
mr_craftsman

Komandosi izraelscy zabili wielu tureckich marynarzy na pokładzie statku pomocy humanitarnej płynącego do Syrii.
Turcja nie ma żadnego powodu, żeby traktować Izrael z taryfą ulgową.