Turcja zwalcza LGBT, aby „zapobiec zniszczeniu rodziny”

Opublikowano: 26.10.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1181

Turecki minister spraw wewnętrznych Süleyman Soylu odniósł się do kwestii zwalczania ruchu LGBTQWERTY przez tamtejszy rząd. Działania podejmowane przez władze w Ankarze mają więc na celu „zapobieganie zniszczeniu struktury tureckiej rodziny”, a także ochronę dzieci przed ewentualnymi skutkami demoralizacji.

Kilka dni temu Turcja została umieszczona na szarej liście przez Grupę Specjalna ds. Działań Finansowych (FATF), zajmującą się w swoich założeniach zwalczaniem prania brudnych pieniędzy i finansowaniem za ich pośrednictwem terroryzmu. Zdaniem organizacji, Turcja nie podejmowała wystarczających wysiłków, aby efektywnie przeciwdziałać podobnym zjawiskom.

Inne zdanie na ten temat ma jednak turecki rząd. Uważa on, że wpisanie tego kraju na szarą listę FATF jest tak naprawdę efektem działań podejmowanych przeciwko tak zwanym ruchom mniejszości seksualnych.

Soylu nazwał tę decyzję czysto polityczną, bo jego zdaniem w rzeczywistości to „Europa finansuje terroryzm”. Szef tureckiego resortu spraw wewnętrznych dodał, że akcje wymierzone w ruch LGBTQWERTY miały na celu „zapobieganie zniszczeniu struktury tureckiej rodziny i popychaniem tureckich dzieci ku nieprzyzwoitości”. Ponadto Turcja chce zachować w ten sposób swój muzułmański charakter.

Tureckie władze od kilku lat starają się zwalczać działalność mniejszości seksualnych. Władze Stambułu regularnie zakazują „parad równości”, sprzeciwiając się również wprowadzaniu regulacji prawnych mających rzekomo chronić mniejszości seksualne.

Na podstawie: Ensonhaber.com, Ahvalnews.com
Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 10 , średnia ocena wartości wpisu: 4,60 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. fso1500 27.10.2021 01:30

    Turcji to sobie mogą naskoczyć. I tyle w temacie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.