Turcja zwalcza k-pop, bo demoralizuje młodzież

Opublikowano: 14.09.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1900

Wśród tureckiej młodzieży pojawiły się pogłoski o możliwości zakazania koreańskiej muzyki popularnej. W ubiegłym miesiącu tamtejsze Ministerstwo Rodziny i Pomocy Społecznej przeprowadziło badania nad skutkami słuchania k-popu. Rządzący konserwatyści uważają, że może ona przyczynić się do demoralizacji tureckiej młodzieży.

Dyskusja na temat ewentualnej szkodliwości muzyki z Korei Południowej rozpoczęła się od ucieczki trzech nastolatek. Opuściły one bowiem swoje domy, aby udać się do Azji Wschodniej w związku ze swoim zamiłowaniem do k-popu. Sprawą zajął się turecki resort rodziny i pomocy społecznej, sprawdzający przez kilka tygodni treści pochodzące ze wspomnianego kraju.

Ministerstwo poinformowało, że specjalnie powołana do tego celu jednostka przygotowała raport „Kultura popularna a zdrowy rozwój dzieci”, który udało się sporządzić dzięki obserwacji prasy i mediów społecznościowych. Pracownicy resortu współpracowali w tym celu z Departamentem Zwalczania Cyberprzestępczości Generalnej Dyrekcji Bezpieczeństwa.

Jednostka powołana przez Ministerstwo Rodziny i Pomocy Społecznej prowadziła również działania interwencyjne. Polegały one na uświadamianiu najmłodszych Turków o zagrożeniach czyhających na nich w mediach społecznościowych i ogółem w sieci internetowej. Część pojawiających się tam treści ma bowiem szkodzić rozwojowi dzieci.

Tureckie władze zamierzają jednak walczyć z południowokoreańską muzyką popularną również poza światem wirtualnym. Ma ona być więc niemile widziana na ulicach, w szkołach i innych miejscach publicznych, w których dzieci znajdują się poza kontrolą swoich rodziców. Z tego powodu we wszystkich prowincjach kraju utworzono zespoły interwencyjne monitorujące podobne treści.

Nic więc dziwnego, że wśród tureckiej młodzieży rozprzestrzeniła się plotka o możliwości całkowitego zakazania k-popu. Miałby on być nielegalny w Turcji już od połowy września. Na razie rządzący konserwatyści skupiają się jednak na promowaniu wśród młodzieży tradycyjnych zabaw i organizacji różnorodnych imprez.

Na podstawie: hurriyetdailynews.com, dw.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szurnięty Mędrzec 14.09.2021 19:56

    Bardzo dobrze

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.