Turcja znosi minimalny wiek inicjacji seksualnej

Opublikowano: 18.08.2016 | Kategorie: Prawo, Seks, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 342

Według adwokat Nazan Moroğlu w Turcji jest już 3,5 miliona małoletnich żon, a liczba rodziców pragnących wydać za mąż nieletnie córki stale rośnie.

Turecki trybunał konstytucyjny zniósł właśnie minimalny wiek (poniżej którego podjęcie czynności seksualnych było prawnie niedozwolone) inicjacji seksualnej wynoszący 15 lat. Dziecko ma być odtąd traktowane jako pełnoletnie jeśli „samo wyraża zgodę” na podjęcie czynności seksualnych. Decyzja podjęta niewielką większością głosów i pokazująca rosnące tempo islamizacji Turcji, wywołała liczne i gwałtowne protesty.

„To doprowadzi do wielu niechcianych małżeństw, do porwań i gwałtów na dzieciach. Będą zmuszać małoletnie dziewczęta do małżeństwa i uniemożliwiać im uczęszczanie do szkoły. Będziemy apelować o unieważnienie tego wyroku”, powiedziała Canan Güllü, szefowa kobiecego zrzeszenia TKDF, gazecie “Hürryiet Daily News”. Güllü chce odwołać się do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Turecki trybunał konstytucyjny zniósł też niedawno karę co najmniej 16 lat pozbawienia wolności za gwałt na dziecku. Postanowienie ma wejść w życie w grudniu 2016 roku.

Autorstwo: Rol
Na podstawie: Document.no
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
skyhigh
Użytkownik
skyhigh

i jak tu byc tolerancyjnym lewakiem…