Turcja prosi Rosję o otwarcie nieba Syrii aby atakować Kurdów

Opublikowano: 26.12.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2433

Turcja negocjuje z Rosją otwarcie przestrzeni powietrznej nad północną Syrią w celu przeprowadzenia tam operacji przeciwko siłom Partii Pracujących Kurdystanu (PKK), którą Ankara uważa za terrorystów, powiedział minister obrony Hulusi Akar. Jego słowa cytuje lokalna gazeta „Audinlik”.

„Kontynuujemy prace nad zneutralizowaniem organizacji terrorystycznej. Rozmawiamy z Rosjanami o otwarciu przestrzeni powietrznej. Trwają kontakty w sprawie trójstronnej współpracy turecko-rosyjsko-syryjskiej” – powiedział Akar, obiecując podać szczegóły, gdy „negocjacje osiągną określony etap”.

Turcja rozpoczęła operację Sword Claw przeciwko siłom kurdyjskim w Syrii i Iraku 20 listopada. Władze kraju uważają ich za zamieszanych w zamach terrorystyczny w Stambule, w którym 13 listopada zginęło sześć osób. PKK zaprzecza jakiemukolwiek udziałowi w eksplozji.

W listopadzie tureckie Ministerstwo Obrony poinformowało, że przeprowadzono ataki na tereny okupowane przez Kurdów w północnym Iraku i Syrii, ponieważ terytoria te były „wykorzystywane przez terrorystów jako baza do ataków” na Turcję. Jednocześnie prezydent Recep Tayyip Erdogan dopuścił możliwość przeprowadzenia operacji naziemnej. W grudniu rosyjski MSZ nazwał to „przedwczesnym”, ponieważ mogłoby to doprowadzić do eskalacji.

Moskwa przychylnie odnosi się do „drażliwych dla partnerów kwestii ochrony południowych granic tureckich”, ale uważa za konieczne, aby nie naruszać integralności terytorialnej i suwerenności Syrii – powiedział Jurij Pilipson, dyrektor Czwartego Departamentu Europejskiego MSZ Rosji.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Baltazar Bombka 26.12.2022 22:20

    Spoko, Turcy pomogą Rosji sprzedawać ich ropę na zachód to się dogadają.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.