Turcja połączy kanałem Morze Czarne z Morzem Marmara

Opublikowano: 11.06.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1373

Budowa kanału w Stambule rozpocznie się 26 czerwca br., podała turecka telewizja Haberturk.

Data rozpoczęcia budowy kanału w Stambule została zatwierdzona przez przywódców kraju. Oczekuje się, że prezydent Recep Tayyip Erdogan weźmie udział w ceremonii. Dzięki kanałowi statki amerykańskie i inne będą mogły wpływać na Morze Czarne przez nieograniczony czas.

Budowa rozpocznie się od położenia fundamentów pod jeden z sześciu mostów, które będą przecinać przyszłą drogę wodną. Koszt projektu szacowany jest na 9,2 miliarda dolarów.

Rząd twierdzi, że ułatwi to ruch przez Bosfor i pomoże uniknąć wypadków. Krytycy i sceptycy twierdzą jednak, że kanał zaszkodzi środowisku.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.