Turcja kończy z „kontrowersyjną” ewolucją?

Opublikowano: 24.06.2017 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 211

Tureccy uczniowie szkół średnich nie będą już nauczani ewolucji, powiedział przedstawiciel rządu.

Alpaslan Durmus, szef programu szkolnego w ministerstwie edukacji, oświadczył, że teoria Karola Darwina jest „kontrowersyjna” i zostanie do roku 2019 usunięta z programu szkół niższych.

„Usunęliśmy kontrowersyjne przedmioty dla uczniów w wieku, w którym nie są w stanie zrozumieć naukowego tła zagadnień” – poinformował Durmus.

Sekcja na temat pochodzenia życia zostanie przesunięta do szkół wyższych.

Na podstawie: Telegraph.co.uk
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szaman
Użytkownik
Szaman

Nie wiem jak to ma wyglądać ale jeżeli sprowadzi się Ewolucję do teorii a nie jedynej słusznej prawdy tak jak robi się to dziś np w Polsce, to jak najbardziej popieram. To samo powinno się stać z teorią wielkiego wybuchu i teorią grawitacji.

Ludzie dziś traktują te wszystkie teorie jako jedynie słuszne prawdy mimo że żadna z nich nie znalazła jak dotąd 100% poparcia w badaniach naukowych. Wiele oczywiście wskazuje na to że np teoria Darwina może być przynajmniej częściowo prawdziwa ale to nie znaczy że należy zarzucać inne rozważania na ten temat.

Dzieci w pewnym wieku nie mają jeszcze na tyle rozwiniętego krytycyzmu odnośnie tego co sie im mówi żeby ogarnąć tą różnicę między teorią a faktem. To dlatego też religię wciska się im tak wcześnie. Potem nawet jak zapoznają się z innym światopoglądem to często trudno wyrwać się im z wpojonych w dzieciństwie schematów myślenia.