Turcja kończy z „kontrowersyjną” ewolucją?

Opublikowano: 24.06.2017 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 500

Tureccy uczniowie szkół średnich nie będą już nauczani ewolucji, powiedział przedstawiciel rządu.

Alpaslan Durmus, szef programu szkolnego w ministerstwie edukacji, oświadczył, że teoria Karola Darwina jest „kontrowersyjna” i zostanie do roku 2019 usunięta z programu szkół niższych.

„Usunęliśmy kontrowersyjne przedmioty dla uczniów w wieku, w którym nie są w stanie zrozumieć naukowego tła zagadnień” – poinformował Durmus.

Sekcja na temat pochodzenia życia zostanie przesunięta do szkół wyższych.

Na podstawie: Telegraph.co.uk
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szaman 24.06.2017 12:15

    Nie wiem jak to ma wyglądać ale jeżeli sprowadzi się Ewolucję do teorii a nie jedynej słusznej prawdy tak jak robi się to dziś np w Polsce, to jak najbardziej popieram. To samo powinno się stać z teorią wielkiego wybuchu i teorią grawitacji.

    Ludzie dziś traktują te wszystkie teorie jako jedynie słuszne prawdy mimo że żadna z nich nie znalazła jak dotąd 100% poparcia w badaniach naukowych. Wiele oczywiście wskazuje na to że np teoria Darwina może być przynajmniej częściowo prawdziwa ale to nie znaczy że należy zarzucać inne rozważania na ten temat.

    Dzieci w pewnym wieku nie mają jeszcze na tyle rozwiniętego krytycyzmu odnośnie tego co sie im mówi żeby ogarnąć tą różnicę między teorią a faktem. To dlatego też religię wciska się im tak wcześnie. Potem nawet jak zapoznają się z innym światopoglądem to często trudno wyrwać się im z wpojonych w dzieciństwie schematów myślenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.