Trzy warunki Bashara al-Asada dla ONZ

Opublikowano: 20.03.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 157

Libańska gazeta “An-Nahar” podała informację, że prezydent Syrii Bashar al-Asad na spotkaniu ze specjalnym wysłannikiem ONZ i Ligii Państw Arabskich, byłym sekretarzem generalnym ONZ Kofi Annanem przedstawił trzy warunki, od zrealizowania, których uzależnił pełną współpracę z Organizacją Narodów Zjednoczonych. Kofi Annan zwrócił się z wezwaniem do Syrii, by ta powstrzymała walkę przeciwko uzbrojonym grupom tzw. opozycji. Jednakże Syria podkreśliła, że zamierza kontynuować walkę z „terrorystami”, którzy korzystają z finansowego wsparcia Zachodu, od którego również otrzymują zapasy broni.

Gazeta An-Nahar informuje również, że Assad obiecał Kofi Annanowi zaprzestanie walki tylko wówczas, z jeśli ONZ spełni następujące warunki:

1. zmusi grupy zbrojne do zaprzestania napadów;

2. zmusi państwa sąsiadujące z Syrią do zaprzestania przemycania do Syrii broni i przekazywania jej terrorystom-najemnikom, oraz

3. zmusi państwa, które szczególnie aktywnie finansowo wspierają działania terrorystyczne w Syrii, do zaprzestania tej pomocy.

Opracowanie: ECAG
Na podstawie: russian.irib.ir
Źródło: Geopolityka.org

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Stanlley
Użytkownik

Bardzo rozsądne warunki. Jednak mam pewne obawy że ONZ i północno atlantycka organizacja terrorystyczna odmówią ograniczania wolności uciskanych kobiet, dzieci i starców – słowem opozycji demokratycznej podkładającej bomby pod budynki rządowe.