„Obozy kwarantannowe” w Australii

Opublikowano: 04.11.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2244

Australia przygotowała pociąg covidowy, który cierpliwie czeka na uruchomienie. Składa się z kilku wagonów szpitalnych, z których wszystkie mogą być wyposażone w różne poziomy wyposażenia, aż po intensywną terapię. Może być wykorzystywany w ekstremalnych okolicznościach – od ewakuacji medycznej po stany zagrożenia zdrowia i klęski żywiołowe. Pociąg covidowy otwarty jest obecnie dla zwiedzających w Brescii.

Od pewnego czasu w Australii zachodzą niezwykle niepokojące wydarzenia. Oprócz godzin policyjnych, obowiązku szczepień i akcji policyjnych przeciwko demonstrantom, budowane są tam obecnie specjalne obozy, w których setki obywateli można „ugościć” i poddawać regularnym testom.

ABC News Australia donosi, że w stanie Queensland budowane są obecnie dwa obiekty, z których każdy może pomieścić setki obywateli. Pierwszy taki obóz został zbudowany przez australijskiego biznesmena w okolicy jego lotniska w Toowoombie. Obiekt będzie mógł przyjąć maksymalnie 1000 osób. Obecnie uważa się, że będzie służył jako miejsce kwarantanny dla Australijczyków powracających z tak zwanych „covid hotspotów”. Co szczególnie ciekawe – policja i służby bezpieczeństwa będą monitorować jego teren i zapobiegać takim ucieczkom.

Drugi obiekt buduje rząd Queensland w pobliżu lotniska Brisbane City. Również pomieści 1000 „mieszkańców”. Wicepremier Queensland Steven Miles uzasadnił jego budowę falą delta koronawirusa i trudnym „dostępem do szczepień” dla ludności. „Spodziewamy się, że nadal będzie potrzebne miejsce do kwarantanny” – powiedział Miles.

Kolejny, tym razem działający, ogromny obóz kwarantanny znajduje się w Howard Springs niedaleko Darwina. Miejscowość Howard Springs Village jest uważana za najlepsze miejsce do kwarantanny w Australii. Firma, która zbudowała obiekt pierwotnie jako wioskę dla robotników zajmujących się ropą i gazem, powiedziała, że ​​układ obozu pomógł zmienić jego przeznaczenie, aby nadawał się do kontrolowania infekcji. „Okolice i przestrzenie są hojne i oferują przestrzeń dla ludzi, a placówka Howard Springs również okazała się odpowiednia z punktu widzenia zdrowia psychicznego, dzięki werandom połączonym z każdym pokojem”.

Na filmie niżej kobieta uciekająca przez płot z obozu Howard Springs.

https://www.youtube.com/watch?v=24Jz4hhJTSw

Wariant Delta okazał się mniej niebezpieczny niż poprzednie warianty. Telewizja poinformowała przy okazji reportażu, że w całym stanie Queensland tego dnia nie zgłoszono ani jednego przypadku „ofiary pandemii”.

Na podstawie: Deutsche-Wirtschafts-Nachrichten.de, ABC.net.au
Źródło: WiciPolskie.pl
Korekta: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.