Trzy amerykańskie miasta uznane za siedliska anarchii

Opublikowano: 22.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 68

Departament Sprawiedliwości uznał Nowy Jork, Portland i Seattle jako „obszary zanarchizowane”, co oznacza ograniczenie przepływu federalnych środków finansowych dla tych miast. Granty federalne stanowią miliardy dolarów rocznego budżetu Nowego Jorku.

Nowy Jork jest jednym z trzech miejsc, które „dopuszczają przemoc i niszczenie mienia i odmawiają podjęcia rozsądnych środków w celu przeciwdziałania działalności przestępczej”, stwierdził w poniedziałek Departament Sprawiedliwości.

Zarządzenie Trumpa z 2 września daje dyrektorowi Biura Zarządzania i Budżetu 30 dni na wydanie wytycznych dla agencji federalnych w sprawie ograniczenia federalnych dotacji dla miast z listy DOJ.

Uzasadniając swoją decyzję, Departament Sprawiedliwości powołał się na rosnącą przemoc w Nowym Jorku, cięcia w budżecie policji NYPD i posunięcia różnych prokuratorów okręgowych, aby nie stawiać zarzutów związanych z protestami na początku tego lata.

„Nie możemy pozwolić na marnowanie dolarów z podatków federalnych, kiedy wisi na włosku bezpieczeństwo obywateli. Mam nadzieję, że miasta zidentyfikowane dzisiaj przez Departament Sprawiedliwości zmienią kurs i zaczną poważnie traktować podstawowe funkcje rządu i chronić swoich obywateli – powiedział w oświadczeniu prokurator generalny William Barr.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 4,57 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o