Trzęsienie ziemi zniszczyło cenne zabytki

Opublikowano: 27.08.2016 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 358

Tego samego dnia gdy cały świat patrzył na skutki tragicznego trzęsienia ziemi we Włoszech w Birmie doszło do wstrząsów o sile 6,8 w skali Richtera. Jego epicentrum znajdowało się w centralnej części kraju. Okazało się, że na skutek tego zjawiska doszło do wielu zniszczeń starożytnej buddyjskiej zabudowy.

Większość uszkodzonych lub zniszczonych budynków jest zlokalizowana w mieście Bagan. To właśnie tam znajdują się tysiące pagód i świątyń buddyjskich, zbudowanych między IV a IX wieku. Wstępny bilans wskazuje, że w Bagan uszkodzone zostało przynajmniej 200 budynków. W sumie na skutek tego zjawiska zginęły trzy osoby. Wstrząsy były odczuwalne w Birmie, Bangladeszu i kilku stanach w Indiach.

Trzęsienie, które nawiedziło Myanmar, jak teraz nazywana jest Birma, miało głębokość około 90 km zatem nie było ekstremalnie płytkie jak to włoskie, którego hipocentrum zlokalizowano na 4 km. Mimo to zniszczenia są spektakularne. Stało się tak główne z powodu występowania w tej okolicy architektury nieprzystosowanej na wyzwania sejsmiczne. Zniszczenie starożytnych budowli jest też niewątpliwie niepowetowaną stratą dla światowego dziedzictwa.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o