Trzęsienie ziemi w Albanii

Opublikowano: 27.11.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 457

Nad wyeliminowaniem skutków trzęsienia ziemi w Albanii pracuje 1,9 tysiąca policjantów, którzy okazali pomoc 260 obywatelom, poinformował departament krajowej policji.

https://www.youtube.com/watch?v=dtVbkA4rPzo

Trzęsienie ziemi o sile 6,4 miało miejsce w Albanii w nocy w poniedziałku na wtorek. Władze kraju poinformowały o 13 zabitych i 300 rannych. Szkoły i lotnisko w Tiranie zostały we wtorek zamknięte.

Według doniesień lokalnych mediów najsilniejsze wstrząsy podziemne odczuwano w Tiranie, a także w mieście Durres, które znajduje się najbliżej epicentrum trzęsienia ziemi. Zawaliło się kilka budynków, pod gruzami mogą być ludzie.

Prezydent Ilir Meta odwiedził rannych w centralnym szpitalu w Tiranie i nazwał sytuację dramatyczną.

„Na tę chwilę pomoc otrzymało ponad 260 obywateli. Policja usilnie wzywa wszystkich mieszkańców Durres i jego przedmieść do maksymalnego ograniczenia ruchu oraz umożliwienia władzom, karetkom pogotowia i służbom cywilnym swobodnego przemieszczania się po ulicach, aby pomóc mieszkańcom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi” – poinformował departament policji na „Facebooku”.

Pomoc technologów i ratowników Albanii zaoferowali już przywódcy sąsiedniej Macedonii Północnej, Czarnogóry, Serbii i samozwańczej republiki Kosowo. Władze Bułgarii również wyraziły gotowość udzielenia pomocy Albanii.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o