Trzęsienie ziemi w Albanii

Opublikowano: 27.11.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1225

Nad wyeliminowaniem skutków trzęsienia ziemi w Albanii pracuje 1,9 tysiąca policjantów, którzy okazali pomoc 260 obywatelom, poinformował departament krajowej policji.

Trzęsienie ziemi o sile 6,4 miało miejsce w Albanii w nocy w poniedziałku na wtorek. Władze kraju poinformowały o 13 zabitych i 300 rannych. Szkoły i lotnisko w Tiranie zostały we wtorek zamknięte.

Według doniesień lokalnych mediów najsilniejsze wstrząsy podziemne odczuwano w Tiranie, a także w mieście Durres, które znajduje się najbliżej epicentrum trzęsienia ziemi. Zawaliło się kilka budynków, pod gruzami mogą być ludzie.

Prezydent Ilir Meta odwiedził rannych w centralnym szpitalu w Tiranie i nazwał sytuację dramatyczną.

„Na tę chwilę pomoc otrzymało ponad 260 obywateli. Policja usilnie wzywa wszystkich mieszkańców Durres i jego przedmieść do maksymalnego ograniczenia ruchu oraz umożliwienia władzom, karetkom pogotowia i służbom cywilnym swobodnego przemieszczania się po ulicach, aby pomóc mieszkańcom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi” – poinformował departament policji na „Facebooku”.

Pomoc technologów i ratowników Albanii zaoferowali już przywódcy sąsiedniej Macedonii Północnej, Czarnogóry, Serbii i samozwańczej republiki Kosowo. Władze Bułgarii również wyraziły gotowość udzielenia pomocy Albanii.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o