Trzech lekarzy trafiło do szpitala po szczepieniu AstraZenecą

Opublikowano: 14.03.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2938

W Norwegii hospitalizowano trzech młodych lekarzy, którzy zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi preparatem AstraZeneca.

„Lekarze trafili do szpitala z powodu powstania zakrzepów krwi. Przechodzą obecnie leczenie” – poinformowała NRK, powołując się na starszego lekarza z Norweskiej Agencji Leków Sigurda Hortemo. Objawy są „bardzo nietypowe”: krwawienia, zakrzepy i mała liczba płytek krwi.

Hortemo powiedział, że Europejska Agencja Leków (EMA) zbada ten incydent. „Steinar Madsen, dyrektor Norweskiej Agencji Leków, oświadczył, że władze zostały powiadomione o tych przypadkach 13 marca. „Są bardzo chorzy. (…) Niski poziom płytek krwi może powodować krwotoki wewnętrzne. U niektórych z nich doszło do krwawienia wewnętrznego, a u pozostałych do zakrzepów” – podkreślił.

Kraje europejskie zaczęły rezygnować z użycia szczepionki AstraZeneca. Dania i Norwegia zawiesiły szczepienia z powodu doniesień o tworzeniu się zakrzepów krwi u zaszczepionych. Austria i Włochy zaprzestały stosowania poszczególnych serii szczepionek. EMA poinformowała, że zidentyfikowała 30 przypadków zakrzepicy z zatorami wśród 5 milionów osób, które otrzymały szczepionkę.

Do tej pory dziewięć krajów europejskich zaprzestało lub tymczasowo ograniczyło szczepienia preparatem AstraZeneca z powodu zakrzepicy u zaszczepionych pacjentów. Austria, Estonia, Łotwa, Litwa i Luksemburg zaprzestały stosowania leku z określonej partii miliona dawek, która została dostarczona do 17 krajów europejskich. Tymczasem Dania, Islandia i Norwegia wstrzymały wszystkie dostawy tej szczepionki.

AstraZeneca oświadczyła, że nie ma dowodów na zwiększone ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi w wyniku podania jej preparatu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. BANDZIORkaq 14.03.2021 14:20

    Astrazeneka jest szczepionką wektorową- czyli bardziej klasyczną, choć nie do konca, chyba ktoś dziarsko chce przeforsować terapie genetyczne phizera i moderny, stąd ta oficjalna nagonka …

  2. Foxi 18.03.2021 19:35

    @BANDZIORkaq Szumią drzewa, że ta nazwa znaczy to samo co gwiazda śmierci. Do tego porażające wieści z oddziałów dawidowych dochodzą tu i tam … Jakoby są to umieralnie gdzie nikogo się tam nie leczy. Gdzie połowa pacjentów to zaczepieni, a pracownicy chodzą w pracy od tygodni na silnych psychotropach. Pękła i sypie jedna pani doktor, która lubi swoją pracę i lubi ludzi… biedactwo. To musi być straszne. Te diabły przeniosły wojnę w inne miejsce, oni troszczą się o swoje fabryki i sklepy by im się nic nie stało, więc wojna nie toczy się obecnie w okopach gdzieś tam pośród pól lasów lub przedmieść. Wojna toczy się w ludzkich duszach. Symbolem zaprzedania się diabłom jest tzw masoneczka.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.