Trzaskowski chce likwidacji TVP Info

Opublikowano: 03.06.2021 | Kategorie: Media, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2274

Prezydent Rafał Trzaskowski zbiera podpisy pod ustawą mającą znieść abonament RTV oraz zlikwidować TVP Info. Podpisy zbiera już po raz kolejny- likwidacja TVP była jednym z jego postulatów wyborczych. W działaniu przeciwko mediom publicznym wspiera go posłanka Barbara Nowacka i Agnieszka Pomaska, działaczka PO z Pomorza.

„Telewizja publiczna powinna realizować misję publiczną, a co za tym idzie przekazywać wszystkim obywatelom rzetelne i bezstronne informacje oraz relacjonować różnorodne wydarzenia i zjawiska w kraju. Obecnie emitowane programy w TVP INFO zaprzeczają tym podstawowym zasadom pluralistycznych mediów. Nie możemy dłużej pozwolić na to, aby znaczna część społeczeństwa uważała, że media publiczne to instrument w walce politycznej, który służy do realizacji interesów partii rządzącej” – czytamy na stronie projektu (na wideo niżej propaganda TVP Info nt. Trzaskowskiego. Zwróćcie uwagę na mistrzowskie zabiegi psychomanipulacyjne prowadzącego program, jak reżyserowany ton głosu, chwile milczenia, mimikę i gesty podprogowe, które sterują widzami, by przyjęli punkt widzenia TVP za własny – przypis WM).

Od lutego zebrał już dość podpisów pod projektem, a na przełomie kwietnia i maja założono komitet obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. Aby złożyć projekt do Sejmu, inicjatorzy akcji muszą zebrać co najmniej 100 tys. podpisów.

Rafał Trzaskowski udostępnia mapkę, na której są podane punkty zbierania podpisów. Prace idą pełną parą, wszystkie koła PO oraz sympatycy zaangażowali się w inicjatywę. Podpisy można składać w kilkudziesięciu punktach na terenie całego kraju. „Zamiast rzetelnych wiadomości – kłamstwa. Zamiast sprawdzonych informacji – tropienie wymyślonych spisków. Zamiast apolitycznych specjalistów – politycy PiS. Propaganda to codzienność w „publicznej” telewizji” – napisał prezydent Warszawy w mediach społecznościowych.

Prezydent Trzaskowski uważa, że publiczne media nie zajmują się rzetelną informacją, a jedynie szczuciem i propagandą. W ich miejscu widziałby równie rzetelne media komercyjne. „W ostatnich latach na telewizję publiczną przekazano ponad 5 miliardów złotych, które można było przeznaczyć na służbę zdrowia. Za te pieniądze można było kupić ponad 50 milionów szczepionek. Niech te środki trafią w końcu tam, gdzie są Polakom najbardziej potrzebne, a nie na propagandę rządu PiS” – czytamy na stronie StopTVP.info.

„Oczywistym jest, że na likwidacji TVP Info zarobią koncerny medialne. Likwidacja TVP Info to nic innego jak grodzenie dostępu do informacji, akumulacja przez wywłaszczenie i jeszcze większe utowarowanie mediów” – skomentował lewicowy publicysta Kamil Łukaszek.

Autorstwo: Rut Kurkiewicz-Grocholska
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. MasaKalambura 03.06.2021 11:22

    Pewnie że tak. Po co komu g z Czajki, czy pokaz naprawiania szyby za pomocą taśmy klejącej. Po co komu relacja z European Council, na którym chwali się przejęciem kontroli nad szczepieniami w Stolycy. Po co komu debata nad bezprawnym łaczeniem usług wodociągowych z odpadowymi. Po co komu smród wokół reprywatyzacji. Po co komu prawda o Trzaskowskim. On, jak cała PO POtrzebuje swoich medjów. Media choć trochę wobec PO krytyczne to śmierć PO. Co obserwujemy teraz.

  2. 3steta 03.06.2021 12:07

    Nawet jakby zdjęto tvp info i tvp to ludzie po 500+ i po dodatkowych emeryturach śmigiem zagłosują na partię o prawicowym światopoglądzie, ale za to z lewicowym rozdawnictwem pieniędzy w myśl państwa opiekuńczego. Podobno teraz jeszcze bardziej emeryci mają być wspierani.Emeryci nie są siłą napędową społeczeństwa,nie są sposobem na pobudzenie czy stworzenie silnej gospodarki. Daleko Polsce do prawdziwego znoszenia podatków dla przedsiębiorców i wspierania ich by pobudzić gospodarkę i oddalać się od kryzysu. Głównym elektoratem PiSu to emeryci i rolnicy. W PL aż 40% ludzi mieszka na wsi. Chodzi jedynie o zebranie poparcia by dostać się do pieniędzy.Unia Europejska,pozytywne stosunki z zachodnimi krajami i powstanie pełno silnych polskich firm to nie jest priorytet PiSu i nigdy nie będzie.

  3. pikpok 03.06.2021 14:20

    I Polski, jak cała ta ferajna ( miedź,stocznie, PKP Energetyka, itd. …)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.