Trybunał zabronił testów na homoseksualność

Opublikowano: 05.12.2014 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 588

Sąd Najwyższy Unii Europejskiej orzekł, że uchodźcy, którzy ubiegają się o azyl ze względu na orientację seksualną, nie powinny przedstawiać władzom dowodów swojego homoseksualizmu, podaje BBC.

Trybunał orzekł, że państwa członkowskie UE muszą szanować godność uchodźców i nie można wymagać od nich dowodów orientacji seksualnej. Postanowienia Europejskiego Trybunału są wiążące dla wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej.

Decyzja ta ma znaczenie dla UE z uwagi na wzrost liczby uchodźców z krajów afrykańskich, znajdujących się na północ od Sahary, którzy szukają azylu politycznego. W większości krajów afrykańskich homoseksualizm jest przestępstwem. Trzem mężczyznom, wśród których był obywatel Ugandy, odmówiono azylu politycznego. Trybunał orzekł, że w Holandii nie byli oni w stanie udowodnić swojej orientacji seksualnej.

Azylanci nie umieli odpowiadać na pytania dotyczące sfery osobistej, ale nie powinien być to powód do odrzucenia ich wniosków. Brak otwartego przyznania się do orientacji homoseksualnej jest niewystarczający, aby odmówić azylu. W ubiegłym roku Trybunał orzekł również, że homoseksualiści, którzy obawiają się uwięzienia w krajach afrykańskich i ubiegają się o azyl, mają prawo poprosić o nadanie statusu uchodźcy.

Autor: tallinn
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Aaron Schwartzkopf 05.12.2014 20:50

    Próbuję sobie wyobrazić jak miałaby przebiegać procedura udowadniania homoseksualizmu. Facet staje przed komisją i…no właśnie – co?

  2. Jedr02 06.12.2014 00:57

    ” Brak otwartego przyznania się do orientacji homoseksualnej jest niewystarczający, ”
    Nie wiem czy zauważyliście te zdanie, Ci ludzie nawet nie chcą zdeklarować się jako homoseksualiści:P

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.