Trybunał Konstytucyjny nie wypowie się ws. uprawnień służb

Opublikowano: 13.04.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 6

Rzecznik Praw Obywatelskich w poniedziałek wycofał z Trybunału Konstytucyjnego kolejny, już drugi w ostatnich tygodniach, wniosek dotyczący sprawdzenia zgodności z konstytucją przepisów regulujących uprawnienia służb specjalnych.

Wycofanie wniosków Rzecznik uzasadnia wątpliwościami dotyczącymi składu orzekającego wyznaczonego do obu spraw, w których orzekać mieli tzw. dublerzy. To pokazuje, jak bezradni jesteśmy wobec niekonstytucyjnych regulacji po odebraniu Trybunałowi niezależności.

Wycofany w tym tygodniu wniosek dotyczył możliwości wykorzystywania w procesach karnych tzw. owoców zatrutego drzewa, czyli dowodów zdobytych przez służby specjalne z naruszeniem prawa (np. w wyniku prowokacji czy podsłuchów). W marcu Rzecznik wycofał z kolei wniosek dotyczący tzw. ustawy inwigilacyjnej, która zmieniła zasady dostępu służb do danych internetowych. Prawdopodobnie ten sam ruch Rzecznik wykona w sprawie swojego wniosku dotyczącego ustawy antyterrorystycznej. I w ten sposób ewidentnie niezgodne z Konstytucją rozwiązania będą obowiązującym i zapewne stosowanym prawem.

Źródło: Panoptykon.org

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Klasyka manipulacji, i “zwalenia” winy na niewinnego. Rzecznik sam wycofuje swoje wnioski, ale wina obarcza trybunał. Za to powinno sie go natychmiast usunąć z urzędu, bo nie jemu oceniac, czy trybunał jest władny, czy nie oceniac jego wnioski.
Słuzby na całym swiecie wykonuja prowokacje, lub nie do końca zgodne z prawem sposoby pozyskiwania informacji. Nie pochwalam, absolutnie “preparowania” dowodów, czy sytuacji, majacych na celu tylko i wyłacznie oczernienie, lub w inny sposób zdyskredytowanie osoby, osób. Jednak to sąd byłby ostatnia instytucja, weryfikujaca takie przypadki. Prawo nalezy tak zmienic, aby winnych bezpodstawnych, celowych akcji, mozna było z oskarżeń cywilnoprawnych stawiac przed sadem zżądaniem zadośc uczynienia, w postaci powaznych kwot…

8pasanger
Użytkownik

Łatwo ci mówić.Orzeczenia TK są nie do zaskarżenia i obowiązują.A tak pozostanie furtka do zaskarżenia w przyszłości.

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Kolego, te przepisy, które miał “zaskarzyć” pan manipulator, zostały wprowadzone USTWĄ, i takowa moga byc zmienione. TK ma ewentualnie tylko stwierdzic ich zgodność, lub nie z KONSTYTUCJĄ. Zatem nie ma tu mowy, o “zabetonowaniu” jakiegos przepisu, co jak zrozumiałem, sugerujesz.
Jest takie samo posuniecie tego pana, jak usmenów w Syrii, podrzucaja gouwno, a potem atakuja, bo śmierdzi..