Trybunał Konstytucyjny nie wypowie się ws. uprawnień służb

Opublikowano: 13.04.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 570

Rzecznik Praw Obywatelskich w poniedziałek wycofał z Trybunału Konstytucyjnego kolejny, już drugi w ostatnich tygodniach, wniosek dotyczący sprawdzenia zgodności z konstytucją przepisów regulujących uprawnienia służb specjalnych.

Wycofanie wniosków Rzecznik uzasadnia wątpliwościami dotyczącymi składu orzekającego wyznaczonego do obu spraw, w których orzekać mieli tzw. dublerzy. To pokazuje, jak bezradni jesteśmy wobec niekonstytucyjnych regulacji po odebraniu Trybunałowi niezależności.

Wycofany w tym tygodniu wniosek dotyczył możliwości wykorzystywania w procesach karnych tzw. owoców zatrutego drzewa, czyli dowodów zdobytych przez służby specjalne z naruszeniem prawa (np. w wyniku prowokacji czy podsłuchów). W marcu Rzecznik wycofał z kolei wniosek dotyczący tzw. ustawy inwigilacyjnej, która zmieniła zasady dostępu służb do danych internetowych. Prawdopodobnie ten sam ruch Rzecznik wykona w sprawie swojego wniosku dotyczącego ustawy antyterrorystycznej. I w ten sposób ewidentnie niezgodne z Konstytucją rozwiązania będą obowiązującym i zapewne stosowanym prawem.

Źródło: Panoptykon.org


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. rumcajs 13.04.2018 11:12

  Klasyka manipulacji, i “zwalenia” winy na niewinnego. Rzecznik sam wycofuje swoje wnioski, ale wina obarcza trybunał. Za to powinno sie go natychmiast usunąć z urzędu, bo nie jemu oceniac, czy trybunał jest władny, czy nie oceniac jego wnioski.
  Słuzby na całym swiecie wykonuja prowokacje, lub nie do końca zgodne z prawem sposoby pozyskiwania informacji. Nie pochwalam, absolutnie “preparowania” dowodów, czy sytuacji, majacych na celu tylko i wyłacznie oczernienie, lub w inny sposób zdyskredytowanie osoby, osób. Jednak to sąd byłby ostatnia instytucja, weryfikujaca takie przypadki. Prawo nalezy tak zmienic, aby winnych bezpodstawnych, celowych akcji, mozna było z oskarżeń cywilnoprawnych stawiac przed sadem zżądaniem zadośc uczynienia, w postaci powaznych kwot…

 2. 8pasanger 14.04.2018 02:38

  Łatwo ci mówić.Orzeczenia TK są nie do zaskarżenia i obowiązują.A tak pozostanie furtka do zaskarżenia w przyszłości.

 3. rumcajs 14.04.2018 11:37

  Kolego, te przepisy, które miał “zaskarzyć” pan manipulator, zostały wprowadzone USTWĄ, i takowa moga byc zmienione. TK ma ewentualnie tylko stwierdzic ich zgodność, lub nie z KONSTYTUCJĄ. Zatem nie ma tu mowy, o “zabetonowaniu” jakiegos przepisu, co jak zrozumiałem, sugerujesz.
  Jest takie samo posuniecie tego pana, jak usmenów w Syrii, podrzucaja gouwno, a potem atakuja, bo śmierdzi..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.