Trwa wielka przecena bitcoina

Opublikowano: 26.11.2018 | Kategorie: Gospodarka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2380

Kopalnie bitcoinów w Stanach Zjednoczonych i Chinach stają w obliczu bankructwa, w związku z gwałtownym spadkiem wartości kryptowaluty.

Najcenniejsza kryptowaluta na świecie kosztuje obecnie około 4500 dolarów, co oznacza, że w ciągu tygodnia bitcoin stracił niemal jedną trzecią swojej wartości.

Wydobywanie bitcoinów wymaga ogromnych ilości energii elektrycznej, służącej do zasilania komputerów, wykonujących skomplikowane obliczenia. Spadek wartości kryptowaluty oznacza, że jej wydobywanie może przestać być opłacalne, a wręcz narazi kopalnie na dodatkowe straty.

Największą ofiarą kryzysu bitcoina jest amerykańska firma Giga Watt, która została zmuszona do złożenia wniosku o bankructwo, ponieważ nie była w stanie spłacić długów w wysokości około 7 milionów dolarów.

Większość operacji wydobywania kryptowaluty odbywa się w Chinach, ponieważ koszty zużycia energii elektrycznej są tam znacznie niższe niż w innych częściach świata. Okazuje się jednak, że nawet pomimo takich udogodnień, miejscowe kopalnie również mają ogromne problemy.

Dla przykładu platforma Suanlitou ogłosiła, że nie jest obecnie w stanie pokryć opłat za prąd za ostatnie 10 dni. Inna chińska grupa zamknęła podobno 20000 stanowisk wydobywczych ze względu na spadek rentowności przedsięwzięcia.

Nie jest jasne, jaka przyszłość czeka bitcoina. Analitycy są podzieleni – jedni przewidują dalszy spadek wartości, podczas gdy inni oczekują, że cena kryptowaluty wróci do wcześniejszych poziomów.

Autorstwo: ZychMan
Ilustracja: geralt (CC0)
Na podstawie: Independent.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. wloczykij 26.11.2018 17:11

    Wszystko to brzmi jak bajka. Kopalnie kryptowalut? Czy to już materializacja “roku 1984” i manifestacja skrajnej głupoty, chciwości i naiwności człowieka?

  2. MasaKalambura 27.11.2018 20:48

    Żeby to nie była pochodna czy zapowiedż paniki, jaka wielkimi krokami idzie do Wielkiego Brata za oceanem.

    https://youtu.be/OnY1WQPZwAk

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.