Trump zlecił NASA podbój Księżyca i Marsa

Opublikowano: 13.12.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 497

Prezydent USA Donald Trump podpisał dyrektywę polityki kosmicznej przewidującą wysłanie człowieka na Księżyc i Marsa – czytamy na stronie Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej NASA.

NASA ma stanąć na czele innowacyjnego i długofalowego programu badań z udziałem partnerów handlowych i międzynarodowych w celu zapewnienia eksploracji kosmosu i sprowadzenia na Ziemię nowych umiejętności i możliwości. Amerykański prezydent oświadczył, że „to bardzo ważny krok w powrocie naszych astronautów na Księżyc, ostatnim razem byli tam w 1972 roku. Tym razem wyprawa nie zakończy się jedynie wbiciem flagi i zostawieniem naszych śladów na powierzchni — stworzymy podstawę do możliwej misji na Marsa, a w przyszłości innych pozaziemskich światów”.

Z okazji uroczystości podpisania dekretu do Białego Domu dostarczono kamień z powierzchni Księżyca jako przypomnienie o amerykańskich sukcesach. Próbka została zabrana przez misję Apollo-17, szóstą i ostatnią wyprawę na Księżyc, która miała miejsce 11 grudnia 1972 roku. Astronauci spędzili na powierzchni Księżyca około trzech dni, z czego 22 godziny poza statkiem kosmicznym.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. arthur 13.12.2017 22:25

    Już to kiedyś pisałem: olać cel, czy nawet jego realność. Liczy się tylko “długofalowy program badań z udziałem partnerów handlowych i międzynarodowych”. Z naciskiem na długofalowy. Jest okazja legalnie kręcić lody:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.