Trump oskarżył Iran o naruszenie porozumienia nuklearnego

Opublikowano: 03.07.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 271

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump skrytykował Iran za łamanie Wspólnego Wszechobejmującego Planu Działań, tj. porozumienia nuklearnego, chociaż jego zdaniem umowa przyniosła państwu co najmniej 150 mld dolarów.

Post na ten temat amerykański lider zamieścił na swoim „Twitterze”. „Iran naruszał 150-miliardowe (plus 1,8 mld dolarów gotówką) porozumienie jądrowe ze Stanami Zjednoczonymi i innymi państwami, które NIC nie płaciły na długo, zanim zostałem prezydentem, a teraz naruszył ustalenia o limicie zapasów. Niedobrze!” – napisał Trump.

1 lipca Teheran ogłosił, że przekroczył limit zapasów nisko wzbogaconego uranu, ustalony w porozumieniu nuklearnym z 2015 roku. Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif poinformował, że ten krok nie jest naruszeniem, gdyż został przewidziany w umowie i podkreślił, że kraj korzysta ze swojego prawa do reakcji na działania USA, które zerwały porozumienie na skutek decyzji Donalda Trumpa.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kuralol 03.07.2019 16:29

    – W którym kraju najwięcej osób przebywa w więzieniach? (całkowita ilość więźniów)
    – Stany Zjednoczone 2,5 miliona osadzonych

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.