Trump odmówił publikacji notatki o „rosyjskim śledztwie”

Opublikowano: 11.02.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 315

Prezydent Donald Trump ze względów bezpieczeństwa nie może opublikować notatki Demokratów o tzw. „rosyjskim śledztwie”, wynika z pisma jego prawnika do Komisji Wywiadu Izby Reprezentantów Kongresu.

„Chociaż prezydent skłania się do ujawnienia memorandum z dnia 5 lutego, z powodu zawartych w nim wielu tajnych i bardzo wrażliwych stron, nie może tego na razie zrobić” — głosi list prawnika Donalda Trumpa McGhana do szefa Komitetu Wywiadu Izby Reprezentantów.

Prawnik wyjaśnił, że na podstawie zaleceń Ministerstwa Sprawiedliwości, które zapoznało się z notatką, prezydent uważa, że publikacja jego zawartości „może stworzyć poważne obawy dotyczące bezpieczeństwa narodowego i funkcjonowania służb porządku publicznego.”

„Biorąc pod uwagę interes publiczny dotyczący przejrzystości tych niezwykłych okoliczności, prezydent nakazał, aby funkcjonariusze Ministerstwa Sprawiedliwości mogli zapewnić pomoc techniczną członkom Komitetu (ds. wywiadu) na wypadek, jeśli zechcą zrewidować memorandum z 5 lutego w celu niwelowania ryzyka, zidentyfikowanego przez ministerstwo” — powiedział prawnik.

“Prezydent wzywa komisję, aby to zrobiła” — głosi pismo. Zauważa się również, że administracja jest gotowa rozważyć nową wersję notatki pod kątem jej potencjalnej publikacji.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o