Trump miał namawiać do „poszukiwania głosów”

Opublikowano: 04.01.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1265

„Washington Post” ujawnił zapis rozmowy amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa z sekretarzem stanu Georgia, Bradem Raffenspergerem. Wynika z niej, że Trump naciskał na swojego partyjnego kolegę, aby ten „znalazł” głosy pozwalające na jego wygraną w tym stanie. Działania głowy państwa skrytykowali już byli szefowie Pentagonu, w tym dwóch byłych współpracowników ustępującego prezydenta.

Rozmowa obu polityków trwała prawie godzinę. W jej trakcie Trump głównie krytykował Raffenspergera, podtrzymując swoje dotychczasowe tezy o fałszerstwie pozwalającym na wygranie wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych przez Joe Bidena z Partii Demokratycznej. Według ustępującego prezydenta, „ludzie w kraju są źli” z powodu zwycięstwa jego konkurenta, dlatego „nic się nie stanie” jeśli sekretarz stanu Georgia ogłosiłby ponowne przeliczenie głosów.

Sam Raffensperger zarzucił Trumpowi, że ten opiera się wciąż na teoriach spiskowych dotyczących sfałszowania wyborów przez Demokratów. Zdaniem partyjnego kolegi obecnej głowy państwa, karty wyborcze w Georgii wcale nie były niszczone. Właśnie z tego powodu odmówił on ulegnięcia naciskom ze strony Białego Domu. W odpowiedzi Trump przypomniał, że niedługo w Georgii odbędą się wybory senackie, a wielu ze zwolenników Republikanów nie pójdzie do urn właśnie z powodu zachowania Raffenspergera.

Do działań amerykańskiego prezydenta odniosło się dziesięciu byłych szefów Pentagonu. Wśród nich także Mark Esper i i James Mattis, którzy byli podwładnymi Trumpa w czasie jego kadencji. Twierdzą oni, że powinien on uznać w końcu wyniki demokratycznych wyborów, a przede wszystkim ostrzegli go przed wykorzystywaniem wojska do rozgrywek wyborczych. Cywilni i wojskowi urzędnicy byliby bowiem narażeni na prawne konsekwencje wykonywania niekonstytucyjnych rozkazów.

Negatywnie na temat obecnych działań miliardera wypowiadają się również jego republikańscy koledzy. W niedzielę list w tej sprawie wystosowali senatorowie Mitt Romney, Lisa Murkowski i Susan Collins, republikański gubernator stanu Maryland Larry Hogan, deputowana Izby Reprezentantów i córka byłego wiceprezydenta Liz Cheney, a także były spiker Izby Reprezentantów Paul Ryan. Dodatkowo potępili oni plany niektórych swoich kolegów w Kongresie, planujących podważyć wybór Bidena.

Na podstawie: Foxnews.com, CNN.com, RMF24.pl
Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 3 , średnia ocena wartości wpisu: 1,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 07.01.2021 07:46

    Jawne wybory , i brak potrzeby liczenia głosów , wynikiem prawda.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.