Trump krytykuje amerykańskich Żydów za niewdzięczność

Opublikowano: 18.10.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1652

Były amerykański prezydent Donald Trump po raz kolejny zarzucił amerykańskim Żydom brak wystarczającego wsparcia dla jego osoby. Polityk Partii Republikańskiej uważa, że w trakcie swojej kadencji zrobił wiele dla Izraela, ale wciąż cieszy się wśród nich większą popularnością w samym Izraelu niż w Stanach Zjednoczonych.

Na swojej platformie społecznościowej „Truth Social” Trump skrytykował małe poparcie dla jego polityki ze strony Żydów. Jego zdaniem zrobił on wiele dla wyznawców judaizmu i Izraela, dlatego Żydzi w USA powinni „zebrać się do działania zanim będzie za późno”.

Według Trumpa inaczej ma być z Żydami mieszkającymi w Izraelu. Mają oni być bardziej wdzięczni za jego działania, dlatego tam mógłby bez problemu zostać wybrany na szefa rządu.

Poza tym były amerykański prezydent uważa, że ewangeliczni chrześcijanie w Stanach Zjednoczonych także bardziej cenią jego dokonania, niż ma to miejsce w przypadku amerykańskich Żydów.

Słowa republikańskiego polityka zostały skrytykowane przez amerykańską społeczność żydowską. Jonathan Greenblatt, szef Ligi Przeciwko Zniesławieniu (ADL), stwierdził, że Trump nie powinien pouczać Żydów, bo „nie potrzebują oni prezydenta zabiegającego o przychylność antysemitów i ekstremistów”.

To nie pierwszy raz, gdy Trump krytykuje amerykańskich Żydów. Podobne uwagi wygłosił pod koniec ubiegłego roku. Stwierdził wówczas, że „Izrael miał absolutną władzę nad Kongresem”, a mimo to Żydzi w Stanach Zjednoczonych „albo nie lubią Izraela, albo się nim nie interesują”.

Na podstawie: CNN.com, FriaTider.se
Wideo: YouTube.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.