Trolling i hipokryzja Tuska

Opublikowano: 05.06.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2625

Według mediów mainstreamowych (np. Polsatu News) Konfederacja była nieobecna na marszu zwołanym przez Donalda Tuska. Według strony „Najwyższy Czas!” i oficjalnego kanału tej partii na „Twitterze” — jednak była, choć najprawdopodobniej symbolicznie i bez widocznych oznakowań partyjnych.

Przedstawiciele Konfederacji Wolność i Niepodległość pojawili się na marszu organizowanym przez Donalda Tuska i jego świtę. Bynajmniej nie po to, by wesprzeć tzw. totalną opozycję. W ironiczny sposób ukazywali hipokryzję Platformy Obywatelskiej.

4 czerwca 1989 roku w Polsce odbyły się pierwsze, w teorii, częściowo wolne wybory i podobno skończył się komunizm. Z tej okazji w wielu miejscach Polski co roku trwają obchody tzw. święta wolności, a w tym roku Donald Tusk zwołał dodatkowo całkiem sporo ludzi do Warszawy.

Tusk i jego świta protestują przy okazji przeciwko drożyźnie wywołanej przez PiS. Konfederacja na marszu przypomina, że na obecną sytuację finansową wpływ ma także Platforma, która licytowała się i nadal licytuje na rozdawnictwo. „PiS + PO = drożyzna! Tusk i Kaczyński nie przestają licytować się na proinflacyjne rozdawnictwo, a ich jedynym zmartwieniem jest walka o miejsce przy korycie” – oto stanowisko Konfederacji.

Partia przypomina, że na rekordową inflację wpływ ma m.in. 500 plus (niebawem będzie 800 plus, za które i tak będzie można kupić mniej niż w 2016 roku za 500 zł), 13. i 14. emerytura, lockdown wprowadzany pod pretekstem walki z koronawirusem i zalanie rynku dodrukowanym pieniądzem czy tzw. zielona unijna polityka, przez którą rosną ceny surowców energetycznych. Za wszystkimi tymi rozwiązaniami opowiadały się zarówno PiS, jak i PO.

Konfederacja przypomina też, że gdy PiS w trakcie ogłoszonej pandemii wprowadzał tragiczne w skutkach dla gospodarki rozwiązania, to Platforma chciała tego więcej i szybciej. Gdy PiS ogłosił kredyt mieszkaniowy 2%, PO chce kredytu „darmowego”. Gdy PiS obiecuje 800 plus od 2024 roku, PO chce tego jeszcze szybciej. W ten sposób nie da się walczyć z drożyzną, dlatego Konfederacja nazywa marsz Tuska „marszem hipokrytów”.

Przedstawiciele Konfederacji pojawili się zatem na marszu i w symboliczny sposób wystrzeliwali zabawkowe banknoty ośmiuset złotowe. Założyli też maski Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska, by uzmysłowić, że panowie ci w kwestii podejścia do gospodarki, jak i wielu innych dziedzinach, praktycznie niczym się nie różnią.

Autorstwo: KM
Na podstawie: Twitter.com [1] [2]
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. andi170 05.06.2023 13:49

    PIS-PO WYBÓR MIĘDZY CHOLERĄ A DŻUMĄ JEDNI I DRUDZY UMIEJĄ TYLKO SZCZUĆ POLAKÓW PRZECIWKO SOBIE WNIOSEK JEDNI I DRUDZY TO AGENTURY OBCYCH PAŃSTW BOJĄCYCH SIĘ ZJEDNOCZONEJ WIELKIEJ POLSKI DZIAŁAJĄ WEDŁUG METODY OPISANEJ PRZEZ CARYCĘ KATARZYNĘ W LIŚCIE (DOSTĘPNY W INTERNECIE) POLAKU OBUDŹ SIĘ!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.