Transpłciowym policjantom wolno przeszukiwać kobiety

Opublikowano: 12.04.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1490

Kobietom nie wolno odmówić przeszukania swojej osoby policjantowi, który urodził się jako mężczyzna, ale twierdzi, że jest kobietą. Kobiecie, która odmówi takiego przeszukania grozi oskarżenie o przestępstwo nienawiści.

Była nadinspektor, policjantka z 30-letnim stażem Cathy Larkman, odkryła wytyczne wydane szefom policji w całej Wielkiej Brytanii, którzy są informowani, że funkcjonariusze transpłciowi powinni mieć możliwość przeszukania osób podejrzanych, łącznie z rozbieraniem.

Według nowych regulacji w policji, kobieca odmowa dotykania swojego ciała przez policjanta, który identyfikuje się jako kobieta, powinna być postrzegana jako incydent z nienawiści, motywowany „dyskryminującymi poglądami”. Regulacje dotyczą także więziennictwa, gdzie przeszukania więźniarek odbywają się bardzo często.

Wytyczne Rady Komendanta Głównego Policji (NPCC) mówią: „Naczelnym funkcjonariuszom zaleca się rozpoznawanie statusu kolegów transpłciowych od momentu ich przejścia, uważanego za moment, w którym prezentują się w nowej płci, z którą się identyfikują. W związku z tym, gdy kolega transpłciowy podlega takiej zmianie, będzie przeszukiwać osoby tej samej płci, co ich własna, życiowa płeć”.

W rozporządzeniu stanowisko kobiet i ich prawa nie istnieją.

Źródło: Brytol.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.