Transmężczyzna urodził dziecko transkobiety

Opublikowano: 30.12.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1940

Transpłciowy mężczyzna z Wielkiej Brytanii urodził dziecko. „Teraz czuję się kompletny” – wyznał na łamach „Sunday Mirror”.

39-letni Reuben S., który przeszedł transformację płciową w wieku 27 lat, przez cały okres 12 lat przyjmuje leki hormonalnie, dzięki którym jego głos stał się niższy, a twarz przybrała bardziej męskie kształty i pojawił się na niej zarost. Jednak w pewnym momencie zaczął zastanawiać się nad posiadaniem dziecka.

W wywiadzie udzielony gazecie „Sunday Mirror” Reuben wyznał: „To nie tak, że desperacko pragnąłem porodu czy ciąży, ale chciałem mieć dziecko i miałem taką możliwość”.

Aby dowiedzieć się, jakie są możliwości reprodukcyjne w jego sytuacji, mężczyzna odwiedził swojego lekarza, który powiedział Reubenowi, że jest on w stanie zajść w ciążę, ponieważ wciąż ma w sobie sprawne żeńskie wewnętrzne narządy rozrodcze (macicę oraz jajniki). Po tej informacji Reuben podjął decyzję o próbie zajścia w ciążę i w związku z tym odstawił leki hormonalne, a następnie rozpoczął terapię leczenia niepłodności.

Po kilku latach mężczyzna poznał Jay, swojego obecnego 28-letniego partnera, który nie identyfikuje się ani z płcią męską, ani żeńską. Para zaczęła się spotykać i na szczęście dla Reubena, Jay okazał się otwarty w kwestii posiadania dzieci.

Po intensywnej terapii, Reuben odzyskał możliwość zajścia w ciążę, jednak potrzebny był do tego dawca nasienia. Para zdecydowała, że odezwie się w tej kwestii do swojej znajomej, która jest transpłciową kobietą. Znajoma zgodziła się być dawcą nasienia, ale sprawa zapłodnienia nie poszła tak gładko, jak wcześniejsze leczenie – potrzebne były aż trzy podejścia, by Reuben zaszedł w ciążę.

„Trzeba było sześciu lat, aby dotrzeć tak daleko, ale teraz mamy dziecko w ramionach, a to był cel końcowy. W końcu czuję się kompletny” – mówił Reuben na łamach „Sunday Mirror”.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. hashi 30.12.2019 16:07

  Sprostowanie: Baba z brodą chciała urodzić dziecko jako, że jej mąż nie miał brody i obciął sobie wacka poprosiła znajomego sąsiada bez brody. Sąsiadowi udało się zapylić babę z brodą za trzecim podejściem.
  Patointeligencja!

 2. Radek 30.12.2019 16:21

  Hashi, Dobre wyjaśnienie sytuacji, bo nie mogłem się połapać o co chodzi.

 3. robcioRR 30.12.2019 19:46

  Uczesana po mesku kobieta urodzila dziecko uczesanemu po damsku facetowi.I to ma byc jakas sensacja????? Maskarada nic wiecej :)))

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.