„Transformacja energetyczna” ma uzasadnić masową imigrację

Opublikowano: 15.01.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1230

Niemiecki minister gospodarki Robert Habeck z Zielonych obawia się spowolnienia „transformacji energetycznej” z powodu braku wykwalifikowanych pracowników. Problem ten zamierza rozwiązać poprzez masową imigrację, bo część sektorów gospodarki już zgłasza takie zapotrzebowanie. Współrządzący Niemcami liberałowie zapowiadali zresztą przyjmowanie rocznie co najmniej pół miliona cudzoziemców.

Habeck twierdzi, że w chwili obecnej w Niemczech wolnych jest blisko 390 tysięcy miejsc pracy. Ta liczba będzie zresztą się cały czas zwiększać i może przekroczyć nawet milion. Niezlikwidowanie tej luki na rynku pracy ma mieć negatywne skutki dla Niemiec, w tym głównie może przeszkodzić w zapewnieniu produktywności w sektorze energii odnawialnej.

Niemieccy politycy przekonują, że brak zwłaszcza wykwalifikowanych pracowników jest problemem nie tylko dla „transformacji energetycznej”. Zapotrzebowanie zgłasza bowiem już wiele sektorów, od rzemieślniczego po przemysłowy. Brakuje również przeszkolonego personelu pielęgniarskiego.

Zdaniem ministra gospodarki naszego zachodniego sąsiada, receptą na problemy rynku pracy jest szersze otwarcie granic dla imigrantów. Powinni oni więc być zatrudniani w każdym sektorze ekonomicznym. Instytut Gospodarki Niemieckiej twierdzi zresztą, że już w tej chwili co czwarty profesjonalny kierowca w Niemczech jest obcokrajowcem.

Lewicowo-liberalny niemiecki rząd przyznaje jednocześnie, że konieczne jest nie tylko prowadzenie liberalnej polityki imigracyjnej. Poza tym trzeba zapewnić niemieckim pracownikom możliwość pogodzenia życia zawodowego z rodzinnym, a także dostęp do kształcenia zawodowego.

Dalsze zwiększenie imigracji do Niemiec było postulatem liberalnej Wolnej Partii Demokratycznej (FDP), czyli koalicjanta Zielonych i Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD). Liberałowie uzależniali przyszłość niemieckiej gospodarki od ściągania rocznie co najmniej pół miliona obcokrajowców.

Na podstawie: Jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.