Tragiczny rząd, tragiczna opozycja, tchórzliwy Czarnek

Opublikowano: 27.01.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1361

Najdonośniejszym osiągnięciem tego nieszczęsnego rządu jest wkurzenie dosłownie wszystkich Polaków i spartolenie wszystkiego, co można było spartolić.

Weźmy sprawę obostrzeń. Mniej więcej połowa Polaków chce być traktowana jak bydło, a druga połowa woli żyć jak ludzie. Wydawałoby się, że wystarczy iść w jednym z tych dwóch kierunków, żeby mieć poparcie dla swoich działań u sporej części społeczeństwa. To co robi PiS? Jednocześnie wprowadza jedynie symboliczne (poza zamknięciem szkół) ograniczenia i głośno zapowiada wprowadzenie rozwiązań na wzór Australii, Francji czy Austrii. W rezultacie wściekli są na nich wszyscy. Jedni za to, że ich minister nie zamknął w domach, drudzy za to, że zapowiada, że ich zamknie. Jaki jest w tym sens? Po co to?

W ogóle rzucony przez tych błaznów pomysł, żeby do sklepów mogli wchodzić tylko ci, którzy poddali się wiadomo czemu, nie jest taki do końca głupi. Dzięki temu w sklepach znajdą się głównie osoby niezwykle podatne na rządową propagandę, którym da się też bez problemu wmówić, że ceny wcale nie wzrosły i żadnej inflacji nie ma.

Wiecie czemu zamknęli szkoły, a nie puby, galerie i restauracje, pomimo zapowiedzi, że szkoły zamkną w ostateczności na samym końcu? Bo sądy regularnie uchylają bezprawne kary Sanepidu nakładane na działające tej wiosny knajpy. Od ponad miesiąca mamy niby limity 30% miejsc w restauracjach. Często w nich bywam i jeszcze nie widziałem, żeby któraś się tym przepisem przejęła. Co więcej, coraz częściej nawet kelnerzy nie noszą żadnych masek. Innymi słowy, gastronomia przy masowym poparciu społeczeństwa, postanowiła mieć obostrzenia w czterech literach. I prawidłowo. Niestety szkoły w sporej części są mniej zrewoltowane, więc zamknąć jest je łatwiej. Przynajmniej te publiczne, bo w prywatnych szkołach i podczas poprzednich lockdownów lekcje odbywały się normalnie.

Czarnek uznał, że wzrost liczby samobójstw i depresji wśród dzieci, zwiększenie już rekordowych kolejek do psychiatrów dziecięcych, pogorszenie się wzroku, zwiększenie uzależnienia od komputera, nie mówiąc już o spadkach wyników nauczania, jest ceną, którą warto ponieść, żeby przypodobać się nie chcącej uczyć się i pracować młodzieżówce Lewicy. W ogóle nie interesuje go, że ponownie uderza w dzieci z biednych rodzin, dzieci mające problemy z nauką, dzieci z opóźnieniem mowy, ze spektrum autyzmu czy z innymi problemami, dla których szkoła i kontakt z rówieśnikami jest bardzo ważny. Nie interesuje go, że badania z całego świata pokazały już dawno, brak jakiegokolwiek pozytywnego wpływu zamknięcia szkół na kolejne fale wiadomo czego. Rodzice nie zapomną wam tego, co robicie ich dzieciom. Wiele rzeczy można wybaczyć lub zapomnieć, ale nie krzywdzenie dzieci. A to właśnie Czarnek postanowił teraz zrobić, łamiąc swoje wcześniejsze zapewnienia.

Okazuje się też, że w Polsce nie ma żadnej groźnej mafii. Nikt nie ustawia wielkich przetargów, ustawy nie są kupowane, nie ma już wyłudzeń VAT ani żadnych poważnych problemów z przestępczością. Dlatego znudzone tą praworządnością służby mogą z nudów wykorzystywać Pegasusa do inwigilowania polityków opozycji. Serio Kołodziejczak, Brejza i Giertych są największymi przestępcami w Polsce? Wszystkie groźniejsze bandziory już siedzą?

Ci pozbawieni jakiejkolwiek moralności mentalni ubecy mieli dostęp nie tylko do zdjęć, maili, smsów, rozmów telefonicznych swoich ofiar. Mogli też użyć ich telefonów do nagrywania dźwięku i obrazu, gdy telefon w spokoju leżał sobie na biurku. Mogli nagrywać polityków opozycji w najintymniejszych sytuacjach, po czym wszystkie te dane frunęły na zagraniczne i najprawdopodobniej kontrolowane przez obce służby serwery. Pomijając już obrzydliwość tych działań, udostępnianie obcemu wywiadowi materiałów na polskich polityków jest chyba czymś pomiędzy szpiegostwem a zdradą

Jeżeli za to nikt nie pójdzie siedzieć na długie lata, to nasze państwo nie pozbędzie się swojego bananowego charakteru jeszcze bardzo długo.

Kolejny wielki sukces tej władzy to Nowy Ład. Trzeba być z PiSu, żeby tak wprowadzić kwotę wolną od podatku w wysokości 30 tysięcy złotych, żeby wkurzyć prawie wszystkich. Ta niezrozumiała ustawa łatana jest teraz nielegalnym rozporządzeniem oraz projektem ustawy, który jest tak głupi, że ciężko uwierzyć, że ktoś go na poważnie zaproponował. Opisany tam nowy mechanizm ulgi dla klasy średniej sprawi, że jedna złotówka różnicy w dochodzie może decydować o prawie do ulgi w wysokości ponad 2 tysięcy złotych! Do tego prawo do korzystania z przepisów obowiązujących rok temu. Do tej pory nasz system podatkowy był przedostatni w rankingu systemów podatkowych. Ponieważ niedługo będą obowiązywały u nas już dwa systemy podatkowe, ten nowy i ten stary dla chętnych, mamy szansę na wynik prawdziwie spektakularny i historyczny. Możemy w tym rankingu zająć dwa miejsca – ostatnie i przedostatnie.

Nie ma już dziś miejsca na rozwinięcie, ale ciężko nie wspomnieć też o rekordowej inflacji, podwyżkach cen prądu i gazu, rosnących odsetkach od kredytów. Wielu ludziom zaraz zacznie się żyć bardzo źle.

Jakim cudem ta banda obrzydliwych nieudaczników ma jeszcze tak wysokie poparcie? Przyczyny są dwie. Pierwsza to TVP i inne usłużne władzy media, których tzw. dziennikarze za pieniądze robią biednym ludziom wodę z mózgu. Z premedytacją kierują swój przekaz do najmniej świadomej sytuacji części społeczeństwa i wmawiają im, że naszym największym problemem jest to, że kiedyś Tusk wypalił cygaro za 50 zł. Kij z inflacją, podwyżkami gazu i prądu, zamknięciem szkół i Nowym Ładem, Tusk palił cygaro. Na to masz się ludu oburzać. I ogłupiony lud się oburza.

Druga przyczyna to bezdennie głupia opozycja. Dla naprawdę wielu ludzi, jedynym powodem, dla którego jeszcze deklarują głos na PiS jest obawa przez opozycją. I nie mówię tu tylko o tracącej resztki kontaktu z rzeczywistością kabaretowej Lewicy, ale i o Platformie, której przedstawiciele ciągle domagają się, a to nowych obostrzeń, a to już kompletnie skompromitowanych paszportów, a to jakichś innych rozwiązań prosto z totalitarnej Australii. Trudno się dziwić wahającym się wyborcom PiS, że nie chcą przenieść swojego głosu na partię Szczerby i Sterczewskiego.

Wyborcy z centroprawicowymi poglądami wściekają się na PiS za Nowy Ład, za zamknięte szkoły i ciągle zapowiadany przymus wiadomo czego. A co robi Platforma? Zapowiada kolejną reformę podatkową, chce zamykać nie tylko szkoły, ale i wszystko inne oraz zapowiada terror w sprawie wiadomo czego. To po co ktoś miałby na nich przenieść swój głos? I to jest nasza prawdziwa tragedia. Jest fatalnie, a może być tylko gorzej.

Autorstwo: Sławomir Mentzen
Źródło: ProKapitalizm.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. akami 27.01.2022 17:17

  Wszystko rozpoczęło się od reaktywowania przez Lecha K. ps “prezydent” zydowskiej a w zasadzie syjonistycznej loży masońskiej bnaibrith o duzych skłonnościach ku lozom satanistycznym z tzw zachodu. od tego momentu ta organizacja o mafijnej strukturze wespół z tzw fundacjami, organizacjami ze swiatowej organizacji handlu (program młodych liderów), od tego czasu ta organizacja wytrwale pracowała aby karierą i przekupstwem stworzyć sobie podstawy opanowania jak nowotwór organizacji państwa, to się działo nie tylko w Polsce. O czym chełpi sie niejaki tow. Klaus Szwaineab z WEFu. I teraz uruchomili tych swoich mapetów, którzy mają obiecane pieniądze, kariery, itp pod warunkiem, że grzecznie bez pytania będą wykonywać rozkazy mafin płynące z Davos. Moim skromnym zdaniem ta satanistyczna grupa oststecznie przegra. Ponieważ prawda jest jak oliwa, wypływa na wierzch. Może uda im sie zatruć prepoaratami mrna jakieś połowe ludzi na ziemi i wywołac u nich gniew i frustrację, agresję, czego pożądają jako istoty o niższej energii. Ale jak zwykle, wygrają ludzie uduchowieni, empatyczni. Bo taka jest zasada zachowania energii. Biwalentność energetyczna. Zatem to nie jest kwestia globalna. To jest indywidualna duchowa kwestia każdego z nas. Ten globalny kryzys jest szansą dla ludzi aby wznieśli się duchowo o poziom wyżej. Teraz właśnie gdy sataniści odkrywają swój plan, dopiero teraz wiele osób zabieganych będzie miało szansę dostrzec we własnej egzystencji głębszy wymiar duchowy. I tego wszystkim życzę. Życzliwości, empatii i chęci budowania dobrych relacji z ludzmi. Zamiast wibracji niskiego rzędu. Czyli np zazdrości, agresji, frustracji i checi ograniczania czyjejś wolności.

 2. MasaKalambura 28.01.2022 09:34

  Robi, jak dalej nie czaisz, to masz w artykule to samo.

 3. robi1906 29.01.2022 07:07

  Masa, napiszę to jak najbardziej powoli byś zrozumiał.

  Owszem Konfederacja jest przeciwko paszportom kowidowym i segregacji, krzyczy, tupie i wiesza, i to się może podobać (tym małorozgarniętym), i moim zdaniem to jest wszystko bez sensu bo tej segregacji i tak PiS nie może wprowadzić bo tego zabrania Konstytucja, oczywiście te prawa mogą wprowadzić na chama, ale to się wszystko posypie.
  To dlatego pół roku temu z opozycją włącznie wszyscy nagle zaczęli bredzić o zmianie Konstytucji, i nagle przestali o tym mówić, dlaczego?.

  I już ci wyjaśniam Masa, dlatego że dostali cynk, że będzie przygotowywana nowa wojna, i tu juz Konfederacja jest jak najbardziej za, Oni są za wojną.
  Czyli wyjaśniając jak najbardziej prosto, Oni są za tym żeby podczas wojny wszystkie prawa zostały nam zabrane, Morawiecki będzie robił to co będzie chciał, a raczej to jakie dostanie polecenia, ale to dla nas żadna pociecha, bo nim jesczcze gorsze diabły rządzą.

  Czy to jest zrozumiałe co napisałem?.

 4. Ziemianin 29.01.2022 10:06

  Robi1906.
  Jeszcze parę lat wstecz nie potrafiłeś zdania ułożyć. Teraz jesteś znawcą od wszystkich tematów.
  Widać ,,bracia”Ciebie dobrze szkolą.😁😁

 5. robi1906 29.01.2022 11:52

  A mam być takim samym głupkiem jak ty?.

 6. MasaKalambura 29.01.2022 12:42

  Spróbuję streścić.

  Tylko mało rozgarnięci ludzie zauważą, że jedna Konfederacja stoi w poprzek zamordyzmom władzy i jeszcze gorszej opozycji PO-LEWICO-Hałowni-PSLu, ale nie ma to znaczenia, bo konstytucja, którą wszyscy nagle chcieli zmienić i przestali o tym mówić, nas obroni. Nie na długo wszakże, bo wojna, której chce Konfederacja, doprowadzi do tyranii Morawieckiego i jego diabłów.

  Pewnie Lichwy od której Morawiecki wypełzł i do której (Ernst & Young) potajemnie się dziś zwrócił Rząd o napisanie na nowo spierniczonego Nowego Ładu od początku.

  Zastanawia mnie czemu tylko mało rozgarnięci zauważą. Znaczy mocno rozgarnięci są całkiem przez POPiSPSLewicHałę zagarnięci?

 7. robi1906 29.01.2022 13:31

  Masa, podstawowe pytanie, czy ty rozumiesz to co czytasz?, pytam się poważnie, bo widzę że nic nie pamiętasz co było wczoraj, ani nie ogarniasz tego co piszę dzisiaj.

  Jakbyś nie pamietał co było wczoraj, to napiszę znów, że “cała opozycja popiera Morawieckiego”,
  dzisiaj nic o żadnej “POPiSPSLewicHałę” nie napisałem, więc co?, dyskutujesz sam ze sobą, zeby dostarczyć sobie argumentów?, o to ci chodzi?.

  Sam tworzysz jakieś chore kombinacje po co?, gdzie ty widziałeś bym chwalił “POPiSPSLewicHałę”.

  Dobra, to moja ostatnia odpowiedź dla ciebie, bo widzę, że masz jak ziemianin mózg ameby i to chorej na altzhajmera. puszczaj mi lepiej tych swoich pejsatych kuzynów w chałatach, to przynajmniej ci wychodziło bo nie musiałeś nic pisać.

 8. MasaKalambura 29.01.2022 13:45

  A gdzie ty widzisz, bym sugerował, że popierasz POPiSLewoHałę?

  Streszczenie (drugi akapit, reszta to ja) rozwinąłem o ten przedział polityki polskiej właśnie dlatego, że nigdy nie negowałeś faktu debilnej opozycji.

  Szabes Szalom

  PS cała opozycja popiera rząd w sprawie wojny, a i tak nie do końca

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.