Tragiczny finał sprawy Moniki Zbrojewskiej

Opublikowano: 02.11.2015 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 659

Monika Zbrojewska zmarła 30 października. Przyczyny jej śmierci są nieznane. Była cenioną adwokatką i ekspertką z dziedziny prawa karnego.

Była wiceminister sprawiedliwości miała 43 lata. Informację o jej śmierci podała rzeczniczka Naczelnej Rady Adwokackiej Joanna Sędek. Zbrojewska pełniła swój urząd przez ostatnie 12 miesięcy. Została zdymisjonowana 23 października, po tym, jak policja zatrzymała ją za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu we krwi. Została przewieziona na izbę wytrzeźwień. Uwagę policjantów wzbudziło to, że samochód jeździł zygzakiem od krawężnika do krawężnika.

Monika Zbrojewska ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim. Stopień doktora nauk prawnym uzyskała w 2001 roku. W latach 2002-2005 odbyła aplikację prokuratorską. Następnie pracowała jako ekspertka dla Sejmowych Komisji Śledczych, a także prowadziła prywatną praktykę adwokacką. Współpracowała też z Ośrodkiem Badawczym Adwokatury, a także zasiadała w Radzie Naukowej OBA. Była autorką ponad 100 publikacji z dziedziny postępowania karnego, prawa karnego oraz prawa wykroczeń i postępowania w sprawach o wykroczenia.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Il 02.11.2015 12:45

    Dokładnie jakimi sprawami się zajmowała ? Bardzo dziwny jest brak danych o przyczynach śmierci. Kiedy zatrzymano ją za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu ?

  2. Piechota 02.11.2015 15:51

    Za dużo wiedziała ta pani?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.