Tragiczne pożary lasów wywoływała grupa przestępcza

Opublikowano: 22.10.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1001

Hiszpańskie władze potwierdziły, że niedawne ogromne pożary lasów na pograniczu portugalsko-hiszpańskim, nie były wywołane naturalnie tylko zostały wywołane celowo przez gang przestępców nazywany “kartelem ognia”. W wyniku pożarów zginęło ponad 100 osób!

Źródła policyjne potwierdzają, że nawet 200 pożarów, które od zeszłej niedzieli wybuchały w hiszpańskiej Galicji, mogło być wywołanych celowo. Odnaleziono ślady potwierdzające, że wszędzie gdzie dochodziło do nowych ognisk pożarów znajdują się ślady tej samej furgonetki.

Jednak po co ktoś miałby celowo wywoływać tak rozległe pożary? Okazuje się, że jak zwykle gdy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. Hiszpańscy śledczy sugerują, że przestępczy proceder rozpoczął się w Portugalii. W podpalenia może być zamieszany przedsiębiorca, który brał udział w ustawianiu bardzo wielu przetargów na wypożyczenia samolotów gaśniczych w Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech. Mowa o kontraktach na ponad 800 milionów euro.

Problem śmiertelnie niebezpiecznych pożarów nie był jeszcze nigdy tak poważny na półwyspie Iberyjskim. W tym roku w samej Portugalii na skutek wzniecanego celowo ognia zginęło ponad 90 osób, a kilkaset zostało rannych.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.