Tragiczna sytuacja Serbów w Kosowie

Opublikowano: 12.12.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2620

Od kilku dni słychać tam wybuchy i strzelaninę. Albańska policja, w tym specjalne oddziały ROSA, dokonują aresztowań i brutalnych tortur ludności serbskiej. Bez podania powodów dokonuje się konfiskata mienia Serbów!

W pobliżu miejscowości Zubin Potok zatrzymano ojca z synem tak opisujących to wydarzenie: „Wracaliśmy ze wsi, kiedy w ciemnościach zobaczyliśmy policjantów z ROSU, którzy nas zatrzymali i natychmiast wyrzucili z samochodu. Bez powodu rzucili nas na asfalt i uderzyli Andrija w głowę. Potem wsadzili nas do kanału przy drodze, który jest pełen błota i wody. Trzymali nas tam przez ponad godzinę” – mówi Davor Marković dla Kosovo Online. Według niego, gdy leżeli w kanale, słychać było daleki strzał z pojazdów opancerzonych sił specjalnych ROSU w kierunku okolicznych wzgórz.

„Strzelali w kierunku wiosek powyżej. Trzymali nas w tym błocie, zdejmowali buty i skarpetki. Kopali nas w nogi. Jestem w szoku. Mam duże ciśnienie. Mój syn został ranny. Kiedy moja żona usłyszała, co się stało, jej ciśnienie krwi osiągnęło 200 mmHg” – mówi Davor pod nosem. Marković mówi, że siły specjalne miały w rękach jakieś listy. „Mieli listy i pytali nas o niektórych ludzi, czy ich znaliśmy. Szukają Serbów na listach. Zapytali nas o mężczyznę o nazwisku Zoran Marković. Powiedziałem, że go nie znam. Po godzinie lub więcej puścili nas. Jestem w kompletnym szoku. Wcale nie czuję się dobrze”.

Davorowi i jego dwudziestodwuletniemu synowi, którzy doznali urazu głowy, obrażeń i szoku, udzielono w karetce pogotowia w Zubin Potok pierwszej pomocy.

Albańczycy z oddziału ROSA z długimi pałkami zaczęli atakować bezbronnych Serbów. W czwartek 8 grudnia, pod pretekstem wykrycia, jak twierdzą Albańczycy, napojów alkoholowych sprzedawanych bez zezwolenia, policja skonfiskowała 40 000 litrów wina z winnicy serbskiej rodziny Petrovićów i skazała ich tym samym na śmierć. To bardzo duża ilość wina, którą gromadzili latami. Albańczycy, aby je skonfiskować, przywieźli tam cysternę. Syn właściciela winnicy, Srđan Petrović, grozi, że skoczy z dachu, podczas gdy jego żona położyła się przed kołami pojazdu. Członkowie rodziny są zrozpaczeni: syn wspiął się na dach domu, by skoczyć w przepaść, żeńska część rodziny głośno rozpaczała.

Ten rodzinny biznes prowadzi Srđan Petrović, który jest inżynierem rolnictwa, zna procedury i narzucone zasady kosowskich instytucji. Próbował się uspokoić i tłumaczyć policji: „Nie jesteśmy winni, ale jeśli uważasz, że jestem zobowiązany i winny, zapłacę grzywnę, tylko nie dotykaj mojej winnicy i domu. Zgłosiłem ilości kupionych winogron, wypełniłem swoje zobowiązania. Moja firma stoi w miejscu z powodu koronawirusa, więc przygotowywałem się do wejścia na rynek”.

Policja była nieubłagana, skonfiskowała całe wino i zabrała je. W ten sposób w Velika Hoča nadal miażdży się odnoszące sukcesy serbskie lokalne winiarnie, aby doprowadzić je do bankructwa i zmusić do opuszczenia tego największego miejsca w Metohiji, zamieszkałego wyłącznie przez Serbów.

Władze Kosowa potwierdziły, że z premedytacją działają jak zorganizowana grupa przestępcza — mafia. Władze wiedziały, że wino zostało legalnie wyprodukowane, ale postanowiły je ukraść. Dyrektor Biura ds. Kosowa i Metohiji Petar Petković poinformował, że premier Kosowa Aljbin Kurti wysłał kosowską policję na Veliką Hočę, aby skonfiskowała 40 000 litrów wina z jednej z najstarszych winnic należących do Petrovićów.

Opracowanie: Jacek Mędrzycki
Źródło: MyslPolska.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. fso1500 12.12.2022 19:32

    Obserwując otoczenie przez ostatnie 15 lat stwierdzam kategorycznie, że ten świat, w którym żyliśmy dotychczas popadł w otchłań i już z niej nie powróci. Może za 50-100 lat. Nastała anarchia owinięta w zabobony liberalne. No future. h ttps://www.youtube.com/watch?v=BaHhxRGYjFA&ab_channel=GGeTee

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.